מגלגל...

ניו יורק: ירידה של 20% אחוז בכמות המעצרים בגין החזקת מריחואנה

ארה”ב: נתונים שפורסמו השבוע ב’ניו יורק פוסט’ מציגים ירידה של כ-20% אחוזים בכמות המעצרים בגין החזקת מריחואנה במהלך השנה האחרונה בעיר ניו יורק.

לפני שלושה חודשים הודיע ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, על הקלות בעונשים על שימוש עצמי במריחואנה בעיר. “אנחנו יודעים שעלינו לעשות יותר למען הגנה על תושבי ניו יורק, ובמיוחד אלו הצעירים, מלהתחיל את חייהם עם רישום פלילי,” אמר אז בלומברג. “אני תומך בהצעתו של מושל ניו יורק, אנדרו קומו, לשינוי בחוק הסמים והגדרת החזקת מריחואנה בכמויות קטנות כעבירה מנהלתית ולא כעבירה פלילית ואני מקווה שנוכל להעביר את השינוי בחוק עוד השנה.”

מייקל בלומברג - ניו יורק
מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק

“המצב הנוכחי בו מי שנתפס עם כמות מריחואנה לשימוש עצמי נאלץ לבלות לילה במעצר הוא לא תקין ואנחנו נשנה זאת כבר החל מהחודש הבא,” הוסיף. “מי שייעצר ויציג תעודת זהות יוזמן למשפט וישוחרר לביתו. זה הדבר הנכון לעשות וזה יאפשר לכוחות המשטרה להתמקד בדברים חשובים יותר להם הם נדרשים.”

דוח שפורסם על ידי ה’ניו יורק פוסט‘, מצא כי כמות המעצרים בגין החזקת מריחואנה, ירדה בכ-20% במהלך השנה למול התקופה המקבילה אשתקד. מעט יותר מ-10,000 תושבי העיר נעצרו על מריחואנה, מספר לא קטן אמנם, אך נמוך מהנתונים שהוצגו בשנה שעברה.

על פי הדיווח, הסיבה לירידה בנתונים טמונה בהחלטה מוסדרת של המשטרה להתמקד בסמים מסוכנים יותר כמו קוקאין, מתאמפטמינים וכד’.

ראו גם: משטרת ניו-יורק מזייפת אישומים בנוגע לתפיסות של סמים
ראו גם: מושל ניו-יורק לשעבר מצטרף לתומכים בלגליזציה של מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר