ניו יורק: בלשים סמויים לא יורשו לקנות מריחואנה מסוחרים

משטרת ניו יורק (NYPD) הודיעה לכלל יחידות הסמים שלה לחדול לאלתר משיטות "המלכודת" המשמשות בלשים לטובת מעצרי סוחרים על ידי התחזות לאזרחים ורכישת מריחואנה מהם. "מספיק עם מעצרי הגראס האלה," אמר מפקד יחידת הסמים במדינה.

אחת השיטות הפופולריות ביותר לתפיסת סוחרי מריחואנה היא בלשים המתחפשים לרוכשים פוטנציאליים. השוטרים הסמויים ניגשים לאדם הנראה להם כאחד שסביר שימכור, משלמים לו בעבור גרם או שניים של קנאביס ועוצרים אותו מיד לאחר המכירה.

שיטה זו, הנהוגה גם בישראל, מובילה בדרך כלל להתמקדות של שוטרים בקבוצות מיעוט, בעיקר שחורים והיספנים בארה"ב (86% ממעצרי המריחואנה בניו יורק בשנה האחרונה היו של שחורים והיספנים), ובעזרתה מצליחים השוטרים להאשים את הסוחרים גם בהחזקת נשק וכד' במידה ובחיפוש נמצאו עליהם כלים כגון סכין או אולר, ולמעשה הופכים אותם לעבריינים רשומים.

בריאן מקארתי
בריאן מקארתי: "מדובר בהתמקדות לא הוגנת במיעוטים"

כעת, לראשונה, הורתה משטרת ניו יורק (NYPD) ליחידות הסמים שלה כי עליהן לחדול משיטת "קנה ועצור" (buy-and-bust), המכונה גם "שיטת המלכודת".

על פי הדיווח ב'ניו יורק טיימס', זימן בשבוע שעבר בריאן מקארתי, ראש יחידת הסמים של משטרת ניו יורק את כל נציגי היחידות האזוריות בכדי למסור להם את הנוהל החדש ולהדגיש כי עליהם להפנות את המאמצים לחיפוש סמים מסוכנים יותר ולהתעסק פחות עם מריחואנה.

"מספיק עם מעצרי הגראס האלה," אמר מקארתי. "מדובר בהתמקדות לא הוגנת במיעוטים. עלינו להתמקד בחומרים המסוכנים. יש ברחובות כדורים, אבקות ובעייה קשה של הרואין ועלינו להתמקד בהם."

ראו עוד:
חושבים בגדול: המלחמה הגזענית בסמים
האופי הגזעני של המלחמה בסמים: שחורים נעצרים פי 4 יותר בגין החזקת מריחואנה
ניו יורק: שלט תנועה קרא לנהגים "לעשן גראס כל יום"
הניו יורק טיימס: "לבטל האיסור על מריחואנה"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט