ניו המפשייר: המדינה ה-22 בארה”ב שמאשרת אי הפללה של קנאביס

ניו המפשייר הצטרפה ל-21 מדינות (States) בארה”ב בהן קיימת כבר אי הפללה של קנאביס, לאחר חתימה ואישור של מושל המדינה. לפי סקרים מהעת האחרונה מקווים האזרחים שהמדינה תצטרף גם ל-8 המדינות בהן כבר אושרו חוקי לגליזציה מלאים.

מוקדם יותר השנה המחוקקים בניו המפשיר אישרו את הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס במדינה. המושל כריס סונונו חתם ובסוף השבוע (16.9) נכנס החוק לתוקפו.

לפי החוק החדש צרכני קנאביס שיתפסו עם כמות של עד 21 גרם יקנסו ב-100$ על עבירה ראשונה ושניה. אם יתפסו שוב בפעם השלישית במהלך 3 שנים לאחר העבירה השניה, הקנס יעלה ל-300$.

אם המשטרה תתפוס משתמש שמחזיק כמויות קטנות של קנאביס בפעם הרביעית בחלון הזמן (3 שנים), הוא עלול להיות מואשם בעבירת עוון מדרגה שניה ( Class B Misdemeanor).

עד כניסת אי ההפללה לתוקף בניו המפשיר אתמול, צרכני קנאביס שנתפסו כבר בפעם הראשונה נחשבו כמו בישראל לפושעים ויכלו להיות מואשמים בעבירת עוון מדרגה ראשונה ( Class A Misdemeanor) שנושאת עימה עונש של עד שנה בכלא וקנס של 2000$.

“לא קיימת כל סיבה להמשיך לעצור ולהעמיד לדין אנשים על החזקת מריחואנה,” אמר מאט סיימון, פעיל בארגון MPP, קבוצת לוביסטים הפועלת למען לגליזציה בארה”ב.

בעוד החגיגות על החוק הטרי בעיצומן, פעילים דורשים להמשיך את התהליך עד שתושג לגליזציה מלאה של מריחואנה במדינה ורגולציה של תעשיית הקנאביס.

לפי סקר מחודש מאי השנה (2017), 68% מהאוכלוסייה הבוגרת בניו המפשיר תומכים בלגליזציה מלאה של קנאביס.

“המחוקקים בני המפשייר צריכים להמשיך ולקדם את רצון הבוחרים שלהם,” אמר סיימון בהודעה לעיתונות. “כל מדינה באזור ניו אינגלנד (מיין, ורמונט, מסצ’וסטס, קונטיקט ורוד איילנד) כבר הטמיעה או שוקלת ברצינות חקיקה לרגולציה של קנאביס לשימוש על ידי מבוגרים. זה הזמן של המחוקקים לתכנן אסטרטגיית יציאה ריאליסטית מהאיסור על קנאביס”.

המחוקקים בניו המפשייר גם אישרו השנה חקיקה שתאפשר הקמת ועדת חקירה שתבחן אפשרות עתידית של לגליזציה מלאה במדינה. מועד הצגת הממצאים נקבע לחודש נובמבר 2018.

חשוב לזכור כי ברמה הפדרלית הקנאביס עדיין אינו חוקי בארה”ב. תחת הממשל הנוכחי של טראמפ לא ידוע עדיין אם וכיצד תתנהל האכיפה של החוק הפדרלי והאם יימשך כרגיל תהליך הלגליזציה שצובר תאוצה בשנים האחרונות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר