ניו המפשייר: המדינה ה-19 בארה”ב שמאשרת מכירת קנאביס רפואי

הצעת החוק שאושרה בחודש שעבר על ידי הסנאט בניו המפשייר, נחתמה אתמול גם על ידי מושלת המדינה ואושרה באופן סופי.

מושלת ניו המפשייר, מגי חסאן (Maggie Hassan), אשר הבטיחה לפני הבחירות כי תפעל לקידום הסדרת תחום הקנאביס הרפואי במדינה, חתמה אתמול על הצעת החוק לאישור הפצה ומכירה של קנאביס רפואי ובכך הפכה את ניו המפשייר למדינה ה-19 בארה”ב שמאשרת לגליזציה של מריחואנה למטרות רפואיות.

החוק החדש יתיר פתיחה של מרכזים מוכרים שיספקו קנאביס רפואי לחולים במחלות כרוניות ולסובלים מכאבים. לפני קבלת הרשיון יהיה על המועמדים להיות תחת טיפול של המרפאה למשך שלושה חודשים לפחות ולהציג אישורים לכך שניסו פתרונות אחרים קודם לכן.

כמו כן, כל מטופל יהיה זכאי למקסימום של 60 גרם קנאביס רפואי ולא יאושר לחולים לגדל את הקנאביס בביתם.

“לתת לרופאים לספק הקלה למטופלים שלהם על ידי שימוש במריחואנה רפואית הנמצאת תחת פיקוח זהו הדבר הראוי והנכון לעשות בניו המפשייר,” אמרה המושלת חסאן בהודעה לעיתונות. “החוק החדש מבטיח שהמדיניות תהיה הנכונה והמתאימה ביותר בכדי למנוע שימוש בלתי רצוי בקנאביס.”

ניו המפשייר היא כאמור המדינה ה-19 בארה”ב המאשרת מכירת קנאביס רפואי, זאת לאחר שבסוף שנת 2012 אושר חוק דומה במסצ’וסטס (המדינה ה-18) ולפני שנה בקונטיקט (המדינה ה-17).

חוקים דומים צפויים לעבור בעתיד הקרוב גם במדינות אילינוי, מינסוטה, ניו-יורק, אוהיו ופנסילבניה.

במקביל נודע השבוע כי יו”ר איגוד רופאי הכאב בישראל הודיע כי לא יינתנו עוד אישורי קנאביס חדשים עד להודעה חדשה. כל הפרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר