טוען...

ניו ג’רזי: תלמידים חולים רשאים לצרוך קנאביס בלימודים

מושל מדינת ניו ג’רזי, ארה”ב, אישר השבוע חוק חדש הקובע כי בני נוער חולים יורשו לצרוך קנאביס רפואי בזמן השהייה בלימודים, כמובן תחת הגבלות מסויימות, כמו איסור צריכה בצורת עישון.

החוק החדש אושר על ידי המושל כריס כריסטי, הנחשב למתנגד גדול ללגליזציה, ונכנס מיידית לתוקפו.

על פי החוק החדש יחוייבו בתי ספר ומוסדות לימוד לספק לילדים עם הגבלות את האפשרות לצרוך קנאביס – בכל דרך שהיא אינה עישון, כך על פי הדיווח.

ג'ני ברבור
בית הספר אסר על ג’ני בת ה-16 להשתמש בשמן קנאביס אליו היא זקוקה. החוק החדש הכריח את בית הספר לקבלה.

חתימת המושל מגיעה אחרי מאמץ ארוך של פעילים בניו ג’רזי, בהובלת הילדה בת ה-16 ג’ני ברבור, הסובלת מאוטיזם ואפילפסיה ורוצה להמשיך ללמוד בבית הספר ולצרוך שמן קנאביס גם כאשר היא שם.

בבית הספר סירבו לאפשר לג’ני לצרוך את הקנאביס בשטח המוסד והמשפחה החליטה לפנות בנושא לבית המשפט. הצעת החוק זכתה לשם “התיקון של ג’ק” על שם ג’ק ספליט (Jack Split), נער בן 14 מקולורדו המשותק בכל גפיו כתוצאה משיתוק מוחין ומדיסטוניה ונאלץ להתנייד בכיסא גלגלים ולהיעזר במכונת הנשמה.

“אנחנו מאפשרים לילדים לקחת תרופות המשפיעות על מצבם הנפשי, בין אם מדובר בריטלין או במשככי כאבים נרקוטיים, תחת השגחה צמודה. אנחנו צריכים לעשות אותו דבר כאן,” אמר אז ג’ונתן סינגר, מחוקק שתמך בהצעת החוק. החוק יאפשר להורים ולמטפלים להגיע לבית הספר עם מדבקות קנאביס לילדיהם. “‘התיקון של ג’ק’ יבטיח שילדים לא יאלצו לבחור בין לקחת את התרופה שלהם לבין ללכת לבית הספר.” אמר סינגר.

עוד:
סטודנטית משתמשת בוואפורייזור בזמן שיעורים
תופעה בקולורדו: תלמידים מעשנים מריחואנה בזמן השיעור
ניו ג’רזי: מועמד לסנאט הדליק ג’וינט בשידור חי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר