נחשף מצע כחול לבן: לא תומכים בלגליזציה של קנאביס

מפלגתו של יאיר לפיד נותנת כך נראה את הטון ברשימת 'כחול לבן', המסרבת לתמוך בהקלה כלשהי בחוקי הקנאביס - לא בלגליזציה, לא באי הפללה ואף לא בקידום נושא הקנאביס הרפואי. לצד התנגדותו של לפיד נרשמה בעבר גם התנגדות מצד יעל גרמן. זוגתו של כותב המצע הקשתה על ענף הקנאביס הרפואי וכך גם המועמד החדש סגלוביץ'.

לפני שעה קלה נחשף לראשונה מצע רשימת ‘כחול לבן’ – המורכבת ממפלגות ‘חוסן לישראל’ בראשות בני גנץ ו’יש עתיד’ בראשות יאיר לפיד.

מעיון במצע, המכונה “תכנית החוסן”, הרשימה המתיימרת להציג חזון חדש לישראל מתעלמת לחלוטין מנושא הקנאביס, אשר לא מוזכר במסמך בשום צורה.

מצע כחול לבן לא מתייחס לנושא הסדרת שוק קנאביס חוקי (לגליזציה), לא לשאלת הפללת ורדיפת הצרכנים ואף ללא כל סעיף הנוגע לקנאביס רפואי.

במפלגה אף מסרבים בינתיים להשיב לשאלון “מדד הקנאביס” של מגזין קנאביס הבוחן את עמדות המפלגות כלפי הנושא ונשלח לאחרונה לכל המפלגות כמו גם אליהם.

יצויין כי למפלגה הובהר כי התעלמות משאלון מדד הקנאביס כמוה כתמיכה בהשארת המצב הנוכחי על כנו, כלומר הפללה ועונשי מאסר של עד 3 שנים נגד צרכני קנאביס בישראל.

עדכון (10.3): מס’ 3 ברשימת ‘כחול לבן’, בוגי יעלון, הבהיר במפורש כי הוא מתנגד בתוקף ללגליזציה. “תופעה מדאיגה,” אמר בראיון רדיו.

יש לציין עוד שחלק ממועמדי ‘כחול לבן’, בעיקר אלו מהצד של מפלגת ‘יש עתיד’, אינם תומכים בנושא הקנאביס – בין אם זו יעל גרמן המתנגדת ללגליזציה וכן יאיר לפיד שגם הוא הביע התנגדות מפורשת למהלך.

יואב סגלוביץ’, מועמדה החדש של המפלגה, היה נציג המשטרה הבכיר בדיונים שנערכו במשרד הבריאות בנוגע להסדרת ענף הקנאביס הרפואי ונחשב היה למתנגד התקיף ביותר לכל התפתחות והגדלת מספר המטופלים.

בנוסף בת זוגתו של אחד מכותבי המצע המרכזיים של הרשימה, ח”כ עפר שלח, ייעצה בעבר לח”כ יעל גרמן עת היתה שרת הבריאות, וצידדה בתכנית להעברת ענף הקנאביס הרפואי לידי המונופול של חברת ‘שראל’ – תכנית שכשלה לבסוף.

לפיכך מפלגת כחול לבן מקבלת ניקוד אפסי במדד הקנאביס לקראת בחירות 2019 ועד הודעה חדשה הם אינם מועמדים ראויים לקבל את קולות תומכי הקנאביס והלגליזציה.

כזכור בין המפלגות תומכות הלגליזציה שראויות לקבל את קולות תומכי הקנאביס: מפלגת העבודה, מפלגת מרצ ומפלגת זהות, אם כי האחרונה אינה עוברת את אחוז החסימה על פי הסקרים.

כך הסביר בעבר יאיר לפיד את התנגדותו ללגליזציה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר