נחשף במלואו “הספר הירוק” של משרד הבריאות

צפו בתוכנו המלא של ספר ההדרכה החדש לקנאביס רפואי שנחשף הבוקר ברשת למרות האיסור. הספר עתיד ללמד את רופאי ישראל כיצד לטפל בקנאביס וכבר לפני מספר חודשים חשפנו את עיקרי תוכנו, אך הוא נאסר אז לפרסום והפצה.

לפני קרוב לשנה חשפנו כאן לראשונה את תכניות משרד הבריאות לפרסום “הספר הירוק” – ספר הדרכה על קנאביס שילמד רופאים מה זה קנאביס, מה הוא מכיל, מה היתרונות שלו, מהן כמויות השימוש, מהם הרכיבים הפעילים ובעיקר – כיצד לטפל בעזרתו בחולים.

גולש מפרסם קישור לספר הירוק של משרד הבריאות

הספר הירוק דלף

חודשיים חלפו מאז חשפנו את עיקרי תוכנו של הספר לצד חלק מהבעיות העיקריות בו – ומשרד הבריאות עדיין לא חשף את הספר בגרסתו הסופית.

בינתיים הבוקר (ג’) גולשים ברשת החלו להפיץ את עותק הספר במלואו, ללא צנזורה ובניגוד להנחיית המשרד.

ניתן לעיין בספר במלואו כאן:

חוברת מידע לרופאים – ”הספר הירוק”

העבודה על הספר, שנקרא “קנביס לשימוש רפואי – חוברת מידע ומדריך רפואי”, נמשכה זמן רב ובתחילת 2016 נשלחה טיוטה שלו על ידי משרד הבריאות למספר מצומצם של רופאים ומומחים כדי שיגישו הסתייגויות או פרשנויות משלהם.

על כריכת הטיוטא שהופצה אז והגיעה גם לידינו נכתב בבירור כי חל איסור מוחלט להפיץ את תוכנה. עם זאת לאחר התייעצות עם עורכי דין חשפנו את עיקרי הדברים ואת עיקר הבעיות בינהן הגבלת כמות הקנאביס החודשית ל-60 גרם בלבד, פסילת זני קנאביס קיימים והגבלת כמויות ה-THC בתרופה.

בין השאר חשפנו כי משרד הבריאות ביסס – בטעות או שלא – את כל אופן הטיפול על מחקר שנערך בכלל על קנבינואידים סינטטיים ולא על קנאביס אמיתי, וכן שהמשרד ציטט דברים של פרופ’ לומיר האנוש אליהם הוא כלל לא התכוון.

המסמך עצמו נקרא “קנביס לשימוש רפואי – חוברת מידע ומדריך רפואי”, והוא הועבר אז כטיוטה לגורמים שונים בתחום הקנאביס הרפואי בישראל לבחינה לפני הפצתו הסופית. את הספר כתבו וערכו מנהל היק”ר יובל לנדשפט ובעז אלבו ובעריכתו היו מעורבים גם פרופ’ רפאל משולם, פרופ’ יורם שפירא, פרופ’ מאיר ביאלר, פרופ’ ארנון אפק, ד”ר בעז לב, ד”ר מיכאל דור, ד”ר אייל שורצברג וד”ר פאולה רושקה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר