מטוס 'בריטיש איירווייז' ביצע נחיתת חירום – בגלל ריח קנאביס

מטוס של חברת התעופה הבריטית 'בריטיש איירווייז' שהיה בדרכו מלונדון לכרתים, ביצע נחיתת חירום לאחר שחלל המטוס התמלא בריח עז של קנאביס. 174 הנוסעים שהיו בדרכם לחופשה נאלצו לחזור על עכבותיהם.

טיסה BA2552 של חברת התעופה הבריטית 'בריטיש איירווייז' נאלצה לשנות כיוון ובמקום להגיע לכרתים ביצעה נחיתת חירום בשדה התעופה 'גטוויק' בלונדון, זאת לאחר שחלל המטוס התמלא בריחות קנאביס, כך לפי הדיווח הבוקר (ו') באנגליה.

"ישבנו בשורה הרביעית מהסוף וכל החלק האחורי של המטוס הסריח," העיד סטיוארט ברנז, בן 40 ששהה בטיסה. "אי אפשר היה לטעות בריח, הרגשנו אותו בבירור כבר מרגע העלייה למטוס. הצוות אמר שכשתופעל מערכת המיזוג זה יתפוגג, אבל הריח רק נעשה חזק יותר. זה היה ברור שזה זה."

נחיתת חירום - בגלל ריח קנאביס
צוות כיבוי אש הגיע למטוס ופיזר את הנוסעים

לאחר שינוי מסלול מעל פאריז בירת צרפת, נשלח המטוס בחזרה ללונדון יחד עם 174 הנוסעים שעליו שנאלצו לשוב על עכבותיהם ולהמתין שעה נוספת על הקרקע לטיסה חדשה לחופשתם בכרתים, יוון. צוות כיבוי אש הוזעק למקום כדי לאבטח את האירוע.

מלבד נוסעי הטיסה עצמם נאלצו להתעכב גם נוסעים שהמתינו למטוס בכרתים בכדי לשוב לביתם. לא פחות מ-6 שעות בילו הנוסעים בהמתנה לטיסה חדשה, דווח.

דוברת 'בריטיש איירווייז' מסרה כי גם לאחר הנחיתה ובדיקה נוספת לא נמצאה כל עדות לקנאביס או לכך שמישהו עישן קנאביס במטוס. "הטייס החזיר את המטוס לגטוויק ליתר בטחון בעקבות דיווחים על ריח בלתי מזוהה במטוס. אנו מתנצלים על העיכוב שנגרם ללקוחותינו בדרכם לחופשה."

ראו גם:
בהלה בקולורדו: THC נתגלה במי הברזים
5 יעדים חמים לחופשת קנאביס
5 שיטות להעלמת ריח מריחואנה מהחדר

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט