נורבגיה: סגן ראש הממשלה הודה בעישון חשיש והתפטר מתפקידו

אריק סקאטל, חבר פרלמנט וסגן ראש ממשלת נורבגיה, הודה בחקירה כי עישן חשיש והודיע על התפטרותו מכל תפקידיו הציבוריים.

אריק סקאטל, חבר פרלמנט צעיר (24) מהמפלגה השמרנית בנורבגיה ומי שמונה לאחרונה לסגנה של ראשת ממשלת נורבגיה ארנה סולברג, התפטר מכל תפקידיו הציבוריים לאחר שבחקירת משטרה הודה כי עישן חשיש.

סקאטל, אשר פעל בעת האחרונה לקידום רעיון הלגליזציה והפסקת הפללת צרכני הקנאביס במדינה, התנצל אמש (חמישי, 27.2) בפומבי ואמר כי הוא מודע לכך שמעשיו מהווים “הפרה חמורה” של האמון שניתן בו. “בגדתי באלו שתמכו ועזרו לי במהלך השנים האחרונות,” אמר.

אריק סקאטל
אריק סקאטל

“היום הודיתי בפני חוקרי המשטרה בכך שעישנתי קנאביס וכעת אני ממתין להמשך ההליך המשטרתי,” סיפר סקאטל. “מה שעשיתי הינו חמור ביותר ואני מבין כי עליי להתמודד עם התוצאות. בכוונתי להתפטר מכל תפקידיי הציבוריים והמפלגתיים, אך אנסה לשקם את האמון שנשבר צעד אחר צעד.”

על פי הדיווח זומן סקאטל לחקירה במשטרה לאחר שבלשים פשטו בתחילת החודש על שבעה בתי ספר בעיר ברגן בה הוא שוכן ועצרו למעלה מ-40 חשודים בסחר ושימוש בסמים. כפי הנראה אחד החשודים מסר את שמו של סקאטל כלקוח אשר רכש ממנו כמויות שונות של חשיש לשימוש עצמי.

הודאתו של סקאטל באה יממה בלבד לאחר שהכחיש כי השתמש בקנאביס אי פעם. “אני ממלא אחר כל החוקים,” אמר בראיון שנתן ביום רביעי (26.2) לאתר הנורבגי VG Nett במסגרת מאמציו לקדם הצעת חוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ומכירת מריחואנה בבתי מרקחת חוקיים.

“אני לא אומר שסמים הם בטוחים לשימוש,” אמר. “בוודאי שיש סכנות, אבל אני חושב שכדי להשתלט על השוק ולנסות להסדיר אותו עלינו למסד אותו בחוק ולא לאסור על כל שימוש בו באופן מוחלט.”

ראו גם: נאסרה כניסתו של סנופ דוג לנורבגיה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר