נובמבר הירוק: קמפיינים ללגליזציה של מריחואנה במדינות בארה”ב

יותר מ-12 מדינות בארה”ב שוקלות כרגע את נושא שינוי חוקי אכיפת הסמים ו-8 מדינות מתכננות כבר להעמיד את שאלת הלגליזציה להצבעה בבחירות בחודש נובמבר הקרוב. במקביל ולראשונה בהיסטוריה התירו רשתות השידור CNN ו-MSNBC שידור פרסומות למען לגליזציה בטלוויזיה הציבורית.

במדינות שונות בארה”ב פועלים תומכי הלגליזציה למען שינוי חוקי המריחואנה לקראת הצבעות בנושא שייערכו בחודש נובמבר הקרוב – יוזמות שונות ללגליזציה קמו במדינות קליפורניה, וושינגטון, קולורדו, מישיגן, מיזורי, מונטנה, נברסקה ואורגון.

לגליזציה של מריחואנה בארה"ב

במדינת קולורדו הודיעו פעילי הלגליזציה כי הם מתכוונים להעלות לשידור בטלוויזיה את הפרסומת הראשונה הקוראת לתמיכה בשינוי חוקי המריחואנה במדינה. הפרסומת תשודר ברשתות CNN ו-MSNBC.

הפרסומת נקראת “הגיע הזמן…” (“It’s Time”), שאורכה כחצי דקה, קוראת לנשיא ארה”ב ברק אובמה, הידוע בעברו כצרכן מריחואנה מכובד וכן בחיבתו לאלכוהול ובמיוחד לבירה, לקדם את הבטחתו מלפני הבחירות ולפעול למען לגליזציה של מריחואנה על אף אמירתו האחרונה כי אין בכוונתו לעשות כן.

“אנו מאמינים שאנשים מבוגרים רשאים לצרוך מריחואנה במקום אלכוהול בזמנם הפרטי בביתם.” אומרת הפרסומת. “לפני 40 שנה החלה ממשלת ארה”ב במלחמה חסרת הגיון על צרכני המריחואנה. הגיע הזמן לגישה אחרת.”

צפו בפרסומת:

“מטרת הפרסומת היא לעודד את הצופים לחשוב בהגיון על נושא המריחואנה ולהשוות את המדיניות לזו של האלכוהול,” אמר דובר הקמפיין ‘עשו את זה חוקי כמו יין’. “אנו רוצים שהמצביעים יישאלו את עצמם מדוע זה בסדר שמנהיגי העולם יצרכו אלכוהול בפומבי כשבמקביל צריכת מריחואנה – המזיקה הרבה פחות מאלכוהול – נחשבת עדיין לפשע ולעבירה פלילית.”

על אף שהקריאה לשינוי בחוקי המריחואנה לא מופיעה בהודעות הרשמיות של משרד נשיא ארה”ב, שחרר השבוע צוות הבחירות של אובמה פרסומת שקוראת לצרכני המריחואנה להצביע. בפרסומת מככבים נשיא ארה”ב ברק אובמה ושני השחקנים המוכרים מסדרת סרטי “הארולד וקומאר”.

צפו:

עוד בשנת 2011 פורסם סקר של חברת ‘גאלופ’ אשר הראה כי מרבית אזרחי ארה”ב בעד שינוי חוקי המריחואנה. בשנת 1969 הצביעו כ-12% בלבד בעד לגליזציה של מריחואנה וכעבור מספר שנים עמד אחוז המצביעים בעד על קצת מעל ל-25%. נתון זה נשמר עד שבשנות האלפיים לראשונה עבר הגרף את גבול ה-30%.
עלייה חדה בגרף נרשמה במהלך שנות האלפיים ובשנת 2009 עבר הגרף את גבול ה-40%. כעבור שנה אחת בלבד, ב-2011, הוצג הנתון המרשים – רוב של מעל 50% בעד לגליזציה.

שיר לגליזציה חדש של Prince Ea
Prince Ea

שיר חדש קורא לאובמה להביא את הלגליזציה

זמר ההיפ הופ Prince Ea פירסם קליפ חדש לשיר באורך 8 דקות שנקרא “לעשן גראס עם הנשיא” (“Smoking Weed With The President”). השיר מפרט על ההיסטוריה של הקנאביס, כיצד הוצא אל מחוץ לחוק בעזרת שקרים, גזענות ואופורטוניזם פוליטי וקורא לנשיא ארה”ב ברק אובמה לפעול למען לגליזציה של מריחואנה שתביא לצמיחה ופתרונות רפואיים ותעשייתיים רבים.

צפו בקליפ:

קיראו עוד: רוזאן בר מכריזה: “אני מתמודדת לנשיאות ארה”ב ובראש המצע שלי: לגליזציה של מריחואנה”

קיראו עוד: מתיחות מתעוררת בין ארה”ב לשכנותיה מדרום בנוגע ללגליזציה של סמים

קיראו עוד: טומי צ’ונג: “בטוח ב-100% שאובמה יעשה לגליזציה לקראת הבחירות”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר