נהלי פייסבוק החדשים: אסור להודות בשימוש בקנאביס

פרסום ראשון: פייסבוק חושפת הבוקר נהלים חדשים האוסרים מעתה על אזכור קנאביס בכמה אופנים, החל מאיסור על הצעות למכירה ועד אפילו איסור על הודאה בשימוש. זאת “כדי לעודד בטיחות וציות להגבלות משפטיות מקובלות”.

הרשת החברתית הגדולה פייסבוק, מפרסמת היום (ג’) עדכון לנהלי השימוש באתר, הכוללים מעתה לראשונה איסורים ספציפיים הנוגעים לקנאביס.

כך למשל על פי התקנות החדשות חל איסור מוחלט על פרסום תוכן המתאם, מעודד, מקדם או מודה במכירות קנאביס – מה שאולי ניתן להבנה בהתחשב בכך שמדובר בעבירות על החוק.

פייסבוק מרחיבים ומציינים עוד כי מלבד איסור על מכירה או סחר בקנאביס ברשת, חל איסור מוחלט גם על פרסום רשימת מחירי קנאביס למשל ואפילו על פרסום בקשה לרכישת קנאביס – גם אם לא בוצעה מכירה בפועל.

אך החריג המפתיע ביותר, שבניגוד לשאר האיסורים כלל אינו נחשב לעבירה פלילית, הוא הוראה על כך שאסור מעתה להודות בצריכה או עישון של קנאביס, אלא אם כן הדבר פורסם בהקשר של החלמה.

“הרציונל של המדיניות,” מסבירים בפייסבוק, “הוא כדי לעודד בטיחות וציות להגבלות משפטיות מקובלות” – זאת כאמור על אף שהודאה בעישון קנאביס היא כלל אינה עבירה על פי חוק.

על פי ההוראות האיסור החדש חל “הן על פרטי תוכן אישיים והן על דפים וקבוצות המוקדשים בעיקר למכירת מריחואנה או תרופות”.

פייסבוק מדגישים כי איסורים אלה חלים אך ורק על קנאביס ו”סמים שאינם תרופות” – לא כולל אלכוהול או טבק אותם ניתן להמשיך ולפרסם כרגיל.

הנוסח המלא:

נהלי פייסבוק החדשים : קנאביס
נהלי פייסבוק החדשים
חדשות