נהג נעצר: נסע לאט מדי תחת השפעת מריחואנה

בריטניה: משטרת הנטיגדון עצרה השבוע נהג – בגלל שנסע במהירות נמוכה מדי. לאחר בדיקה קצרה גילו השוטרים כי הוא נמצא תחת השפעת מריחואנה. הוא הודה באישום ושוחרר ממעצר לאחר שרישיון הנהיגה שלו הוחרם לשנה.

טובי מורגן (Toby Morgan), אזרח בריטי תושב העיר קיימברידג', נעצר אמש (ה') על ידי שוטרים ממשטרת התנועה בעיר הנטיגדון. בדמו נתגלתה רמת THC מעל הסף המותר, מה שהוביל לשלילת רישיון הנהיגה שלו לתקופה של שנה, כך על פי הדיווח בבריטניה.

נהג לאט מדי

טובי נעצר בשעה 2:30 לפנות בוקר באחת הדרכים המרכזיות בעיר, לאחר שנסע במהירות של 32 קמ"ש באזור בו מהירות הנסיעה המותרת היא 48 קמ"ש, מה שעורר את חשדם של שני שוטרי תנועה שהיו מוצבים באזור. אלו עצרו אותו מיד לבדיקה בצד הדרך ובדקו את כשירות הנהיגה שלו, כך לדבריה של התובעת בתיק דליה מת'יוס (Delia Matthews).

לדבריה כאשר הגיעו השוטרים לבדוק את הרכב, הם הריחו ריח של מריחואנה ועצרו מיד את הנהג. לאחר שבבדיקת דם במעבדה נמצא ריכוז של THC בדמו בכמות הגבוהה במעט מהמותר בחוק, הוא הואשם בנהיגה תחת השפעת סם מסוכן.

טובי הודה בצריכת קנאביס ביום המדובר, אך לדבריו הצריכה התרחשה מספר שעות לפני המקרה, ובעת הנהיגה הוא לא הרגיש כלל את ההשפעה. למרות זאת הוא נמצא אשםורישיון הנהיגה שלו נשלל לתקופה של שנה. בנוסף הוא נאלץ לשלם קנס של 230 יורו בגין הוצאות משפטיות וקיום משפט.

ניידת של משטרת התנועה בעיר הנטיגדון, בריטניה
החשוד נסע לאט מדי ועורר את חשדם של שוטרי התנועה

עורכת דינו של טובי, ג'קי אפלטון (Jacqui Appleton), טוענת כי מהירות הנסיעה הנמוכה בה נסע טובי נובעת מקיומן של מהמורות רבות על הדרך, ואין כל קשר בינה לבין הקנאביס שצרך באותו היום. לדבריה, צריכת הקנאביס נועדה לפתור בעיות של לחצים רבים מהן הוא סובל, אך בעת הנהיגה הוא לא היה תחת ההשפעה בפועל.

ועדת הכנסת בחנה את המצב בישראל

אחת הסיבות ל"עבריינותם" של החולים מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, היא שכל אחד מהם שינהג ברכבו במהלך חודשי או שנות השימוש בתרופה, ייחשב לעבריין כבישים, שכן חל איסור מוחלט לנהוג תחת השפעה.

חשוב לציין: "תחת השפעה" עלול להיות גם יום, שבוע ואף יותר לאחר השימוש – זאת מאחר והחומרים הפעילים בקנאביס נשארים בגוף לתקופה ארוכה – גם אם אינם משפיעים עוד.

בדיון בועדה שנערך בחודש שעבר, סקרה חברת הכנסת זנדברג, המכהנת כיו"ר הועדה, את נושא הנהיגה תחת השפעה כחלק מסדרת דיונים שהיא מקדמת מאז חזרת הכנסת מהפגרה האחרונה.

ראו עוד:
מחקר חדש: אלכוהול פוגע בנהיגה יותר מקנאביס
כך שללו לי את רשיון הנהיגה בגלל מריחואנה שלא עישנתי
שנתיים של לגליזציה בקולורדו: ירידה במספר ההרוגים בכבישים
מחקר קליני: קנאביס יעיל יותר מריטלין לטיפול בהפרעות קשב וריכוז (ADHD)

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט