נהג נעצר כי נסע לאט מדי תחת השפעת קנאביס

נהג מאנגליה נתפס תחת השפעת קנאביס, לאחר ששוטרים עצרו אותו כי נסע לאט מדי בכביש. בבדיקה שערכו לו בתחנת המשטרה נמצא כי שרידי ה-THC בדמו היו בכמות של פי 3 מהמותר. “הוא דווקא נהג בזהירות יתרה,” טען סניגורו, אך לא שכנע ורשיונו נשלל לשנה.

מוחמד סידיק, 31, מהעיירה לינדלי באנגליה נעצר ב-26 בפברואר השנה על ידי שוטרים, כשהוא נוהג ברכב הסיאט לאון האדומה שלו תחת השפעת קנאביס בכמות הגדולה פי 3 מהמותר.

“הרכב נסע על דרך ‘היי רואד’ (Hey Road), לקח את העיקולים באיטיות רבה וחלף על פני רכבים חונים שהיו בצידי הדרך במרחק גדול מדי מהנדרש,” הסביר התובע המשטרתי המקומי אנדי ווילס, כך בדיווח של ה’אקזמינר

“בגלל צורת הנהיגה המוזרה שלו החליטו השוטרים לעצור את הרכב ומשהתקרבו לשוחח עם סידיק זיהו ריח של קנאביס עולה מרכבו,” הסביר.

במקום נערכה בדיקה ראשונית של מצבו ולאחריה החליטו השוטרים לעכב אותו לבדיקת דם בתחנת המשטרה..

בבדיקה נמצאו בדמו של סידיק 6.9 מיקרוגרם THC לכל מ”ל דם – הם כאמור יותר מפי 3 מהגבול המותר של 2 מיקרוגרם לכל מ”ל דם, הנחשב לכזה שנשאר משימוש קודם בקנאביס, ששרידיו נשארים בדם גם עד 3 שבועות ויותר לאחר השימוש.

בחקירתו הודה סידיק כי הוא נוהג לצרוך קנאביס מדי פעם וסיפר כי עישן ג’וינט כמה שעות קודם לתחילת הנסיעה.

“העבירה לא היתה לצד נהיגה לא זהירה או נהיגה ללא רשיון,” טען מנגד סניגורו של סידיק, פול בלנצ’רד. “קנאביס הוא מרגיע ועושה רושם שהוא דווקא נהג בזהירות יתרה. הוא היה תחת השפעה, אבל לא שם בסכנה נהגים אחרים על הכביש.”

רשיונו של סידיק נשלל למשך שנה והוא נאלץ לשלם קנסות בסך של 235 ליש”ט, שהם כ-1,000 ש”ח.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר