מגלגל...

נדחתה פתיחתו של ‘רובע החלונות הירוקים’

מועצת העיר פורטלנד שבאורגון, ארה”ב, ערכה הצבעה בנוגע להקמתו של רובע ‘החלונות הירוקים’ – רובע בילוי חדש לממכר קנאביס שיכיל את כל חנויות הקנאביס בעיר ויהווה מוקד לתיירים. עוד אושר חוק שיתיר לחנויות קנאביס רפואיות להפוך לחנויות לצרכי פנאי.

שלושה שבועות אחרי פתיחתן של 200 חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות באורגון, ארה”ב, חברי מועצת עיריית פורטלנד, הבירה, הצביעו בנוגע להצעה לפתיחתו של “רובע החלונות הירוקים” במרכז העיר.

בדומה ל”רובע החלונות האדומים” באמסטרדם, המושך אליו את המתעניינים בבנות ועירום, אמור להיות “הרובע” המרכז ומוקד הבילוי לכל מי שמתעניין בנושא הקנאביס ותוצריו.

 דן סלצמן - חבר מועצת העיר פורטלנד ויזם הרעיון
דן סלצמן, חבר מועצת העיר פורטלנד ויזם רעיון החלונות הירוקים

עם זאת, במהלך ההצבעה החליטו חברי מועצת העיר לדחות את המיזם העסקי, מאחוריו עומד חבר המועצה דן סלצמן (Dan Saltzman), למועד מאוחר יותר שטרם פורסם. ייתכן, כך מעריכים מקורות שונים, כי ההצעה תעלה שוב על שולחן הדיונים בהמשך.

תעשיית הקנאביס החוקי באורגון, ארה”ב, החלה את דרכה באופן רשמי בתחילת החודש כאמור עם פתיחת החנויות ברחבי המדינה, וכבר הספיקה לשבור את כל שיאי המכירות שהציבו וושינגטון וקולורדו, ולקבוע שיא בלתי נתפס של 11 מיליון דולר בשבוע הראשון בלבד – יותר מפי 2 מהשיא הקודם של קולורדו שעמד על 5 מיליון דולר בלבד.

כעת ייתכן שאורגון תעקוף את וושינגטון וקולורדו לא רק בכסף, אלא גם בהתפתחות תרבות הקנאביס עצמה.

מוקד לתיירות קנאביס

למרות החוקים החדשים, מועצת העיר פורטלנד טרם אישרה לחנויות קנאביס חדשות לפתוח את שעריהן, זאת מתוך מטרה להגן על החנויות הרפואיות הוותיקות מתחרות עסקית. החנויות הרפואיות מוכרות כרגע גם קנאביס לצרכי פנאי עבור כל צרכן מעל גיל 21.

“האזור החדש יאפשר לחנויות חדשות להיפתח ולמלא את החלל העסקי הקיים באזורים שלמים במרכז העיר,” אומר סלצמן על פי הדיווח. כאשר יעבור הרעיון את ההצבעה הסופית שכעת לא ידוע מועדה, יוכלו החנויות החדשות להיפתח תוך חודש ימים.

צפו: רובע ‘החלונות הירוקים’ מוצג בתקשורת

עוד כולל המיזם גם את שינוי החוק הקיים היום, האוסר על פתיחתן של שתי חנויות קנאביס במרחק של פחות מ-300 מטרים אחת מהשנייה, ומונע למעשה את הקמתו של הרובע הצפוף שצפוי להכיל עשרות חנויות חדשות על שטח קטן יחסית.

“אנו עומדים על סף גל תיירות הקנאביס,” מתעקש סלצמן, “אנו רוצים להיות מוכנים לקראתו ולוודא שהתיירים יהיו מרוצים וישובו.”

ראש העיר של פורטלנד צ’ארלי היילס (Charlie Hales) מסר כי למרות שהרעיון לא עבר את ההצבעה, הוא אינו מבוטל ויש להעלות אותו לדיון חוזר שצפוי להתקיים בקרוב.

ראו עוד:
איילים פרצו לחווה כדי לאכול קנאביס
בגלל הלגליזציה: סוחרי הסמים מגדלים עגבניות
גמלאים ונהנים: פנסיונרים פורשים למדינות עם קנאביס חוקי
משטרת קולורדו מסכמת שנה של לגליזציה: “הכל בסדר גמור”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר