נדחתה החלטת ועדת ארדן לאי הפללה

צוות 'השביעיה' שמינה השר גלעד ארדן לבחינת מדיניות ההפללה אמור היה להיפגש הבוקר (ב') לדיון מסכם והגשת מסקנות למשרד לבטחון פנים. אך כעת נודע שפגישה זו נדחתה ב-10 ימים נוספים. לכשיוגשו המסקנות יבחן אותן השר ארדן במשך מספר שבועות נוספים עד שיגיש המלצתו הסופית.

הבוקר (ב') היו אמורים להתכנס בפעם האחרונה חברי צוות 'השביעיה' שמינה ארדן לבדיקת מדיניות ההפללה, אך כעת אנו מדווחים לראשונה כי הפגישה נדחתה למועד חדש: 28.12.

מראש היה ידוע שמתוך 7 הנציגים בועדה, נציג הציבור חיים מסינג ושני נציגי משרד המשפטים (3 בסה"כ) תומכים, בעוד נציג המשרד לבטחון פנים, שני נציגי המשטרה ונציג הרשות למלחמה בסמים (4 בסה"כ) מתנגדים.

אבל אז הפתיעו בשבוע שעבר נציגי הרשות ובאקט אחרון לפני סגירתם החליטו 'לקום על הגנן' ולתמוך באי הפללה – יש אומרים שכ'נקמה' על החלטת ארדן לסגור אותם ולפטר את העובדים.

בכך הפכו נציגי הרשות את היוצרות, ובמקום רוב של 4 מתנגדים מול 3 תומכים יש כעת רוב פוטנציאלי של 4 תומכים מול 3 מתנגדים.

מאחר ונדחתה כאמור פגישת הסיכום ל-28.12, מסקנות והמלצות אלו של הצוות יוגשו למשרד לבטחון פנים רק במהלך השבוע הבא.

לאחר הגשת מסקנותיהם של חברי הצוות אל המשרד לבטחון פנים, יגישו בכירי המשרד את סיכום המסקנות לשר הממונה גלעד ארדן, שבתורו יקח את הזמן, שבוע, שבועיים אולי אפילו חודש או יותר, עד שיקבע אם הוא מאמץ את מסקנות 'השביעיה' או לא.

כלומר רק בעוד מספר שבועות נדע סופית מה החליט השר ארדן לעשות עם מסקנות הועדה.

בינתיים ממשיכה המחאה המתנהלת ברשת בהובלת פרויקט 'החזית' יחד עם 'הצינור' ומגזין קנאביס, כאשר במהלך הימים והשבועות הקרובים מתוכננות התרחבות של המחאה ופעילויות מגוונות, גם בשטח.

המשיכו לעקוב.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט