נביא הקנאביס הרפואי דניס פרון הלך לעולמו

האיש שהביא את בשורת הטיפול הרפואי בקנאביס והוביל למעשה להקמת ענף הקנאביס הרפואי הראשון בעולם, הלך הלילה לעולמו כשהוא בן 72. “האיש ששינה את העולם,” ספד לו אחיו.

דניס פרון, פעיל הקנאביס המפורסם שנודע במשפט ‘כל קנאביס הוא קנאביס רפואי’, הלך הלילה (שעון ישראל) לעולמו.

דניס פרון
דניס פרון עם ג’ק הרר

פרון, בן 72 במותו, הוביל את המאבק לאפשר לחולים בסן פרנסיסקו להיעזר בקנאביס כטיפול בריאותי – במה שהניע לבסוף את ענף הקנאביס הרפואי המפורסם של קליפורניה, ששוכפל לאחר מכן לעשרות מדינות בארה”ב ובעולם.

פרון פועל למען הטיפול בקנאביס מאז שנות ה-80 ונחשב לאחד מנביאי הקנאביס הרפואי בעולם, לאחר שהחל לראשונה להציע קנאביס לחולי איידס בסוף שנות ה-80, תקופת מגיפת האיידס בארה”ב, כשהבין עד כמה עוזר להם הקנאביס בהתמודדות עם תופעות הלוואי של המחלה.

דניס פרון
דניס פרון בצעירותו

יחד עם פעילים מפורסמים בתחום הקנאביס כמו מרי ג’יין רת’בון (בראוני מארי) למשל, שנהגה לחלק עוגיות שוקולד עשירות THC לחולי איידס בבתי חולים במדינה, הם הביאו בשנת 1996 להיסטוריה כשאושרה הצעת חוק 215 – חוק הקנאביס הרפואי הראשון בעולם.

למעשה יותר מכל גורם אחר, היתה זו מגיפת האיידס שהפכה את המריחואנה לנושא הכי בוער באמריקה. מרי ג’יין רת’בון אפתה למעלה ל-15,000 אלף עוגיות קנאביס כל חודש וחילקה אותם בחינם לנשאי HIV במחלקה לאיידס בבית החולים הכללי בסן-פרנסיסקו. אנשים חולים גילו שקנאביס, שממריץ תאבון, היה הטיפול הכי יעיל והכי פחות רעיל לאנורקסיה ואובדן משקל כתצואה מנגיף ה-HIV.

דניס פרון עם מרי ג'יין רת'בון
דניס פרון עם מרי ג’יין רת’בון – נביאי הקנאביס הרפואי

בסוף שנות השמונים הטיפול באיידס ניתן לכולם, וללא מריחואנה הרבה מטופלים לא היו מצליחים לסבול את תופעות הלוואי הקשות של הסמים שניתנו להם כנגד המחלה. ההיתקלויות החוזרות של מארי עם אוכפי החוק גרמה לסיקור נרחב מצד גורמי המדיה על נושא המריחואנה הרפואית המחתרתית בסן-פרנסיסקו והביאה למעשה להתפשטותה.

דניס פרון
דניס פרון – מפעילי הקנאביס הבולטים בעולם

דניס פרון, יוצא מלחמת ויאטנם, היה באותם ימים אקטיביסט הקנאביס הכי קולני, משפיע ושנוי במחלוקת, שהפר באופן בוטה את החוקים הפדרלים ע”י אספקת קנאביס לאלפי אנשים עם איידס ומחלות אחרות, והיה אחראי לקידום התנועה החברתית שהסתכמה בהעברת ‘הצעה 215’ יותר מכל אחד אחר.

אחיו של דניס, ג’פרי פרון, פירסם הלילה תמונתו של אחיו ולצידה הכיתוב ‘האיש ששינה את העולם – כך אני רוצה שתזכרו את דניס’:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר