טוען...

“נבדוק את זה”: כחלון מדבר לראשונה על לגליזציה של קנאביס

שר האוצר מסרב לתמוך בדרישה להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל, אך גם אינו מביע התנגדות. בראיון הערב אצל גיא לרר בערוץ 13 קבע כי יש לבחון את הנושא ובמידה ולא תהיינה בעיות הוא אף עשוי לתמוך במהלך.

שר האוצר משה כחלון לא מוכן עדיין לתמוך בהסדרה חוקית של שוק קנאביס לבגירים בישראל (לגליזציה), אך גם לא מביע התנגדות מהותית למהלך שכזה.

בראיון הערב (א’) אצל גיא לרר בתכנית “הצינור” אמר כי אינו חושש מלגליזציה אך יש לדבריו לבחון קודם תוצאות של מחקרים בתחום בטרם מאשרים זאת.

“לגליזציה היא דבר שנמצא בעולם, יש כמה מדינות בהן זה קיים, אני לא נבהל מזה, רק שצריך לעשות בדיקה, לבדוק מה קרה שם, איך זה השפיע,” אמר.

לרר הציג בפני שר האוצר תוצאות ממחקר שנערך על ידי מכון ירושלים לחקר שווקים ביוזמת מגזין קנאביס ומצא כי הסדרת שוק הקנאביס בישראל שווה למדינה 2.5 מיליארד ש”ח בשנה לפחות.

“אם זה כבר עובד בעולם ואם הכל בסדר אז אפשר לרוץ עם זה,” הוסיף. “בעניין יצוא הקנאביס נתקלתי בהתנגדות מכל הדרגים ובסוף הבאנו את זה להחלטת ממשלה. כך צריך לעשות גם ללגליזציה, לבדוק הכל, איפה שיש חסמים לפרק אותם, ואם הכל בסדר, אני הראשון לתמוך”.

כחלון סירב להגיד במפורש שהוא תומך בלגליזציה וציין רק כי “אני מוכן רק לבדוק את זה בינתיים”. עוד הוא הוסיף כי “היום ההתנגדות ללגליזציה היא יותר רכה מההתנגדות ליצוא לפני שלוש שנים. נבדוק ואם הכל בסדר אתמוך בלי בעיה”.

משה כחלון (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
“נבדוק ואם הכל בסדר אתמוך בלי בעיה” | משה כחלון (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

תשובה זו של כחלון מזכירה במשהו תשובה שנתן שר האוצר הקודם, ח”כ יאיר לפיד, לפני 4 שנים, אך מאז מסרב בתוקף להתייחס לנושא בשנית.

יש לציין כי מאז אושרה בשנת 2012 לגליזציה בוושינגטון וקולורדו בארה”ב ובשנת 2013 באורוגוואי, ניתן לבחון נתונים מסכמים של 5-6 שנים המראים כי אין כל פגיעה בציבור, בודאי לא כזו אשר מפניה הזהירו המתנגדים.

8 מדינות נוספות בארה”ב וכן קנדה אישרו מהלך דומה מאז, ועד כה זכו לראות ירידה בפשיעה, באלימות וגם במספר ההרוגים מהתאבדויות, ממנות יתר של תרופות, מסמים ומתאונות דרכים, זאת לצד הכנסות עתק ממיסים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר