טוען...

נבאדה: קנאביס רפואי יימכר בבתי מרקחת

נבאדה, ארה”ב: מטופלי הקנאביס הרפואי בנבאדה חיכו 13 שנים לחוק שיאפשר להם לרכוש את התרופה שלהם באופן מסודר ותחת פיקוח ובקרת איכות.

קנאביס רפואי הינו חוקי לשימוש למטופלים בנבאדה עוד מאז שנת 2000, אך עד כה לא הוסדרו הפיקוח והמכירה על המוצר והמטופלים נאלצו לגדל את התרופה שלהם בעצמם (עד 7 עציצים לאדם). בריאן סנדובל, מושל נבאדה, חתם השבוע על הצעת החוק (SB 374) ובכך אישר את התכנית למכירת קנאביס רפואי בבתי מרקחת במדינה. משטרת לאס-ווגאס ומשרד השריף המחוזי תמכו בהצעה.

בריאן סנדובל, מושל נבאדה
בריאן סנדובל, מושל נבאדה

“אנו מברכים את המושל סנדובל ואת הגורמים הרשמיים במדינה שאישרו את החוק החדש,” אמרה קארן אוקיף, מנהלת בארגון לתיקון מדיניות הקנאביס בארה”ב (MPP). “הצעת החוק תהפוך את נבאדה למקום בטוח יותר, לא רק עבור המטופלים, אלא עבור כלל הציבור.”

“החוק החדש יאפשר למטופלי קנאביס ברשיון גישה נוחה ובטוחה למריחואנה איכותית לה הם זקוקים,” אמרה עוד. “ההסדרה בחוק תגרום בנוסף לעלייה בהכנסות לקופת המדינה.”

על פי החוק החדש, מעבר למיסוי הרגיל המוטל על מכירה במדינה, קנאביס רפואי יהיה נתון למס נוסף של 2% אחוזים על מכירות בסיטונאות ובקמעונאות. 75% אחוז מההכנסות ממיסים אלו יועברו ישירות לתקציב החינוך (75%) ולמיסוד בשטח של החוק החדש (25%). “הרווחים מהמיסוי יממנו את הקמת ומיסוד בתי המרקחת,” נכתב בהודעה לעיתונות.

ראו עוד: אורגון: קנאביס רפואי יינתן לסובלים מפוסט טראומה
ראו עוד: קנדה: מריחואנה תינתן באישור רופא

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר