נאשם בגידול מריחואנה זוכה לאחר שטען כי קנאביס הוא חלק מדת הראסטפארי

דאג דרל, ראסטפאריאן בן 59 מארה"ב, זוכה ע"י חבר המושבעים במשפטו לאחר שסנגורו טען כי אישום בגין גידול מריחואנה הוא לא תקף מאחר ודרל צורך מריחואנה מסיבות בריאותיות וכחלק ממנהגי דת הראסטפארי.

השופט במשפטו של דרל, ג'יימס א'וניל, הורה לחבר המושבעים כי "גם אם תמצאו שכל טענות התביעה הוכחו כמוצדקות מעל לכל ספק, הנכם רשאים לזכות את הנאשם במידה ואתם מרגישים כי זיכוי כזה יעשה צדק עם הנאשם."

ראסטפארי
Lion in Zion

דרל נעצר לראשונה עוד בשנת 2009 לאחר שצוות של הרשות למלחמה בסמים זיהה את צמחי המריחואנה שלו כאשר חלף מעל האזור במסוק של היחידה. פרקליטו של דרל, מארק סיסטי, ניסה לבטל את המשפט עוד בראשיתו בטענה שהמעקב מהאוויר היה בלתי חוקי שכן המסוק חלף בגובה נמוך מהמותר ע"פ ההנחיות הפדרליות של המשטרה.

התביעה, שהיתה מוכנה "להיפטר" מהתיק הזניח הזה (15 שתילי מריחואנה בלבד), הציעה לדרל עסקת טיעון אשר במסגרתה יודה באישומים נגדו ובתמורה לא יישלח לבית הסוהר ולא יקבל קנס כספי. דרל סרב באלגנטיות וטען כי אינו מוכן להודות בפשע שלא ביצע. "אני לא חושב שאני אשם בשום דבר. זהו חלק בלתי נפרד מהדת שלי," אמר.

במקום זאת הוא החליט לגשת למשפט בגין גידול של סם מסוכן – עבירה שעונשה הקבוע הוא בין 3 ל-7 שנות מאסר בפועל. משפטו הראשון, שנערך עוד בנובמבר 2011, נפסל עקב טעות של התביעה ובמשפט החוזר שהסתיים בשבוע שעבר, זוכה דרך מכל ההאשמות.

ראסטפארי

ראסטפארי היא תנועה דתית-תרבותית מונותאיסטית שמקורה באוכלוסייה השחורה בג'מייקה, ואשר רואה בהיילה סלאסי, קיסר אתיופיה את התגלמותו של האל ג'ה על פני אדמות, כחלק מהשילוש הקדוש. מקור השם ראסטפארי נגזר משמו של היילה סילאסי, ששמו לפני הכתרתו לקיסר אתיופיה היה ראס טפרי מקונן. תואר האצולה האתיופי ראס, שמשמעותו המילולית הוא "ראש", מקביל לתואר האירופי דוכס.

הדת הראסטפארית היא שילוב של יהדות, נצרות אתיופית ודתות אליליות אפריקניות. התנ"ך נחשב לספר קדוש אצל הראסטות, וכך גם הכברה נגסט ("תפארת המלכים") הנחשב להמשך של התנ"ך והינו קדוש באתיופיה, וכן הברית החדשה. ספר אחר, הנחשב קדוש לא פחות ורוב הראסטות מאמינים בו, נקרא "The Holy Piby" ("הפיבי הקדוש").

הראסטות מאמינים שצמח הקנאביס (הנקרא "עשב" או "גאנג'ה") הנו קדוש. הם מגנים שימוש במריחואנה לשם ההנאה, ומעשנים לצורך התקרבות לאלוהים, למטרות רפואיות ועל מנת להתחבר לתת מודע בשילוב מדיטציה. באמונתם מוזכר קבר שלמה שהיה מוקף בצמח זה.

וידאו: נינט טייב ובן ארצי בקליפ "ראסטפארי" מתוך הסדרה "פעם בחיים"


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט