מתנדב במשטרה גידל 40 שתילי קנאביס בביתו

ייתכן ונמצא הפתרון המושלם למי שרוצה לגדל קנאביס בבית ללא חשש מאישומים: מתנדב של המשטרה שנתפס עם 40 שתילים בלתי חוקיים בביתו שוחרר ללא הרשעה בגלל העובדה שהתנדב בשירות כוחות האכיפה.

תרגיל חכם או תמימות מוחלטת? בית המשפט שחרר נאשם שנתפס מגדל 40 שתילי קנאביס בלתי חוקיים בביתו לאחר שנתגלה שהוא עצמו מתנדב במשטרה. על פי הדיווח הודה הנאשם בעבירות של “גידול סם מסוכן” במסגרת הסדר טיעון.

בניגוד לאזרחים רגילים שנתפסים מגדלים קנאביס בבתיהם ונאלצים ברוב מוחלט של המקרים להתמודד עם ענישה נוקשה ביותר, עונשי מאסר שונים ושליחה למכוני גמילה למיניהם, החליט שופט בית משפט השלום בבאר שבע, רון סולקין, שלא להרשיע את הנאשם, זאת לדבריו בשל היותו “מתנדב מצטיין במשטרה”.

כל שופט המבין בימים אלו שגידול קנאביס היא אינה עבירה שצריכה להוביל לעונשים חמורים הוא מבורך כמובן, אך במקרה זה לא מדובר בהחלטה שנובעת מעצם תפיסת העולם המעודכנת של השופט, אלא ככל הנראה לכאורה רק מאחר והנאשם מקושר היטב לגורם האכיפה המוביל – המשטרה עצמה – שם הוא פועל בהתנדבות.

מתנדב במשטרה גידל קנאביס בבית
שתילי קנאביס מזן “מאסטר קוש” שנתפסו בביתו של מתנדב במשטרה

במקום העונשים הנגזרים בדרך כלל על אלו הנתפסים מגדלים קנאביס באופן לא חוקי, השופט סולקין קיבל את טענות הסנגור וגזר על הנאשם עונש של שעות עבודת שירות לתועלת הציבור – “זאת על מנת לתת לו הזדמנות להמשיך בתפקודו – הן ברמה המקצועית והן ברמה ההתנדבותית,” קבע. “התרומה הרחבה והבלתי שגרתית של הנאשם לחברה ולמדינה, מן הדין שתבוא לזכותו.”

עורך דינו טען עוד במהלך המשפט כי מרשו השתמש בקנאביס כדי להתגבר על טראומות ואירועים חרדתיים שעבר במהלך שירותו. לדבריו הוא פנה לרופאים כדי שיעזרו לו, אך משלא קיבל את המרשם המבוקש החליט להשתמש בקנאביס ללא אישור.

ההחלטה על העונש הקל נגזרה בין השאר עקב סיפורו של הנאשם שעלה ארצה לאחר גיל הגיוס, השתתף בהקמת ארגון שיזם השתלבות של יוצאי הצבא הרוסי בפעילות מלחמתית באזור לבנון ועזה. “לדברי השופט, החומרים שהובאו בפניו על פעילותו הביטחונית של האיש ‘עולים על כל דמיון’,” נכתב.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי