מגלגל...

מתנגד הקנאביס הגדול צפוי להתמנות כשר לבטחון פנים

חובב האלכוהול ומתנגד הלגליזציה ח"כ בצלאל סמוטריץ' צפוי להתמנות לתפקיד השר האחראי על התנהלות המשטרה. רה"מ נתניהו הציע לו אתמול את התפקיד והערכות מספרות כי הוא צפוי לקבלו. "לגליזציה זו מכבסת מילים שקרית להצפת רחובות ישראל בסמים," אמר סמוטריץ' לאחרונה.

למרות הבטחתו לפיה “מי שבעד קנאביס שיצביע ליכוד” החליט ככל הנראה רה”מ בנימין נתניהו למנות דווקא את מתנגד הקנאביס הגדול ביותר בכנסת, ח”כ בצלאל סמוטריץ’ (איחוד הימין), לתפקיד השר לבטחון פנים האחראי על מדיניות המשטרה.

התעקשותו של סמוטריץ’ להיות שר המשפטים לא צלחה כנראה מאחר ונתניהו לא מעוניין למנות מנהיג מפלגה סקטוריאלית הנחשבת קיצונית לתפקיד במסגרתו הוא ישמש גם כראש ועדת השרים האחראית על כל הליכי החקיקה בישראל. לפיכך הוצעה הפשרה למנותו כשר לבט”פ.

סמוטריץ' יין
חובב יין, מנהל יקב, מפרסם אלכוהול בטוויטר

סמוטריץ’ התבטא בשבועות האחרונים בחריפות נגד הקלה כלשהי על צרכני הקנאביס בישראל ואף הודיע רשמית כי יפרוש מהממשלה אם זו תקדם רעיון של הסדרת שוק קנאביס חוקי לבגירים (לגליזציה).

התנגדותו של סמוטריץ’ להקלה על חוקי הפללת צרכני הקנאביס נוכחת למרות שהוא עצמו חובב גדול של שתיית אלכוהול. סמוטריץ’ מכין משקאות משכרים בעצמו בביתו באופן קבוע ביקב פרטי שהקים ואף מפרסם זאת בפרהסיה ברשתות החברתיות.

לטענת סמוטריץ’ “לגליזציה זו מכבסת מילים שקרית להצפת רחובות ישראל בסמים, לילדים קטנים שעוצרים בדרך לביה”ס בפיצוציה ומתחילים את היום בסוכריית גומי עם קנאביס שדופקת להם את התפתחות המוח, ממכרת אותם לחוויה הנוירו-פסיכוטית הזו, ומביאה אותם בהמשך לסמים קשים”.

עוד הוא טען כי “מדובר בעגל זהב הרסני שעושה אידיאליזציה לחולשות ועוטף את זה בשיח פסדו-נאור על חירות וחופש. יש כנראה יותר מידי אנשים בישראל שמתחילים את הבוקר עם איזה ג’וינט ושוכחים מהחיים האמיתיים”.

גם זה בטח יעניין אותך

לפיכך יהיה מעניין לראות כיצד יעמוד רה”מ נתניהו בהבטחת הבחירות שלו לבטל לחלוטין את הפללת צרכני הקנאביס בישראל, ללא תנאים כמו אלו שבחוק הקנסות שניסח שר הבט”פ הנוכחי גלעד ארדן, שצפוי להתמנות לתפקיד שגריר ישראל באו”ם.

בקרוב אמורה ח”כ שרן השכל (הליכוד) להניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לביטול ההפללה נגד צרכני קנאביס כך שאם יתפסו על שימוש עצמי ישלמו קנסות נמוכים של כמה מאות שקלים וללא סכנת הפללה כלל, גם לא בפעם השלישית או הרביעית כפי שנהוג כיום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר