מגלגל...

מתנגדי הקנאביס מתאספים במפלגת “הימין החדש”

אל מפלגת הימין החדשה מצטרפת העיתונאית קרוליין גליק - אחת מהבולטות שבמתנגדי הלגליזציה בישראל. היא מצטרפת בכך לשרה שקד ולחברת הכנסת מועלם שאף הן מתנגדות ידועות. מתנגדת נוספת, עירית לינור, עשויה אף היא להצטרף.

“נמאס מתומכי הלגליזציה, זה סם מסוכן שהורס משפחות” – כך טוענת קרוליין גליק, המצטרפת הטרייה למפלגת “הימין החדש” בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד.

הבוקר הודיעה המפלגה על צירופה של גליק, עורכת העיתון ג’רוזלם פוסט, כמועמדת לכנסת בבחירות 2019, ובכך היא השלישית מתוך ארבעת חברי המפלגה שהביעו התנגדות מפורשת ללגליזציה. בנט עצמו טרם התייחס לנושא.

נפתלי בנט קרוליין גליק
75% ממפלגת ‘הימין החדש’ מתנגדים ללגליזציה (בתמונה: נפתלי בנט עם קרוליין גליק, מהבולטות שבמתנגדי הלגליזציה בישראל)

“נמאס לי מכל החוכמולוגים המשדלים בעד לגליזציה של מריחואנה,” הסבירה גליק לפני כשנתיים. “מדובר בסם מסוכן, ממכר שהורס את החיים של מיליוני אנשים ועשרות מיליוני משפחות. תפסיקו להמעיט במשמעות ובסכנות”.

“אסור להתבלבל,” הדגישה עוד, “לא מדובר בסם קל. רק תחשבו על זה שהקהל העיקרי ששומע את דברי השבח בזכות הקנאביס הם בני העשרה. ואחד מתוך 6 צעירים המעשנים מריחואנה מתמכרים אליו.”

גליק מצטרפת בכך למתנגדות לגליזציה בולטות אחרות במפלגת הימין החדשה, השרה איילת שקד וח”כ שולי מועלם.

“באופן מהותי וחד משמעי אני נגד לגליזציה של כל סם שהוא, כולל סמים קלים,” אמרה ח”כ מועלם בעבר. “אני לא חושבת שצריך ליצור הפרדה בין סמים קלים לחמורים יותר שכן הנזק שנגרם משני הסוגים הוא משהו שאסור לנו לאפשר אותו.”

גם השרה שקד, שמתוקף תפקידה כשרת המשפטים יכולה היתה להקל על צרכני הקנאביס בחתימה אחת ולא עשתה זאת, הביעה בעבר התנגדות ללגליזציה אף היא.

“לגליזציה של סמים קלים תוביל לשימוש נרחב יותר בסמים קשים,” טענה. “כך זה קרה בארצות שבהם זה אופשר”.

לפיכך נכון להיום 75% מרשימת מפלגת “הימין החדש” הם מתנגדי לגליזציה, לא כולל בנט שטרם התייחס לנושא במפורש.

במפלגה יש הפועלים גם לצירופה של העיתונאית עירית לינור, גם היא מהבולטות שבמתנגדי הלגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר