טוען...

מתנגדי הלגליזציה הגדולים דווקא אוהבים סמים קלים

בכירי מפלגת 'ימינה', המצהירים על התנגדותם להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים, מפרסמים דרך קבע תמונות שלהם שותים אלכוהול - סם לא פחות מסוכן ורעיל.

צביעות ליום העצמאות: ח”כ איילת שקד והשר בצלאל סמוטריץ’, שני מתנגדי לגליזציה ידועים, לא מתביישים לפרסם תמונות שלהם שותים אלכוהול, סם הנחשב לממכר ורעיל לא פחות ואף יותר מקנאביס.

שרת המשפטים לשעבר פרסמה אמש תמונה שלה שותה יין אדום בתגובה לתמונה שפירסם שר התחבורה סמוטריץ’ עם בקבוק ויסקי – הנחשב לאחד המשקאות החריפים הרעילים ביותר.

לתמונות שהעלו השניים הצטרפו חברים נוספים ממפלגת ‘ימינה’, כולל ח”כ אופיר סופר והמועמדת לכנסת שירלי פינטו, שהעלו תמונות שלהם עם אלכוהול גם כן – כל זאת כאשר מפלגת ‘ימינה’ היא המתנגדת הבולטת ביותר בכנסת ללגליזציה של קנאביס בישראל.

עבור סמוטריץ’ זו אינה הפעם הראשונה בה הוא מפרסם משקאות אלכוהוליים בטוויטר. השר הוא שתיין אלכוהול קבוע. הוא אף מייצר יין בביתו הפרטי ומשווק אותו באופן מסחרי – מה שלא מונע ממנו להציג עמדה נוקשה נגד התרת שימוש חוקי בקנאביס.

סמוטריץ' יין
חובב יין, מנהל יקב, מפרסם אלכוהול בטוויטר – בצלאל סמוטריץ’

במשך שנים מביעים השניים, יחד עם חברי מפלגה נוספים מהעבר וההווה, עמדות נגד הסדרת שוק קנאביס חוקי. לאחרונה, לפני כחצי שנה, אף טענו שקד וסמוטריץ’ בראיון כי “לגליזציה היא מילה מכובסת להצפת הרחובות בסמים”.

עוד קודם, באפריל 2019, היה סמוטריץ’ תקיף עוד יותר. “לגליזציה זו מכבסת מילים שקרית להצפת רחובות ישראל בסמים, לילדים קטנים שעוצרים בדרך לביה”ס בפיצוציה ומתחילים את היום בסוכריית גומי עם קנאביס שדופקת להם את התפתחות המוח, ממכרת אותם לחוויה הנוירו-פסיכוטית הזו, ומביאה אותם בהמשך לסמים קשים,” קבע.

עוד הוא הוסיף כי “יש כנראה יותר מידי אנשים בישראל שמתחילים את הבוקר עם איזה ג’וינט ושוכחים מהחיים האמיתיים. אין שום הסבר אחר להצבעה הזויה הזו. אין לי שום כוונה ליישר קו עם האופנה הפופוליסטית והמסוכנת הזו, מדובר בעגל זהב הרסני שעושה אידיאליזציה לחולשות ועוטף את זה בשיח פסדו-נאור על חירות וחופש”.

אין כמובן שום בעיה עם אזרחים בוגרים ששותים אלכוהול מדי פעם להנאתם בזמנם הפנוי, גם אם מדובר בהרגל קבוע ויומיומי כמו אצל שר התחבורה, אבל אי אפשר שלא להרים גבה בפני הצביעות של מי שטוען במקביל שקנאביס הוא סם מסוכן שצריך להישאר בלתי חוקי ושצרכניו צריכים להיחשב כעבריינים.

עם זאת, היו אמש גם כאלה שהביעו תרעומת על עצם זה שחברי כנסת ושרים מפרסמים אלכוהול ברשתות החברתיות, ללא קשר לצביעות הבולטת מול התנגדותם ללגליזציה של קנאביס. “נבחרי ציבור מעודדים צריכת אלכוהול, איזו חרפה,” כתבה אחת הגולשות:

שקד וסמוטריץ’ עצמם לא הגיבו לטענות, אך אחיו של שר התחבורה, עקיבא סמוטריץ’, טען בתגובה בציוץ בטוויטר: “כמה רדידות. מי שרוצה להציף את הארץ בסמים 24/7/365 כדי להתפרק מתי שבא לו ולפרק את כל הנוער שלנו שלא מבחין בין שתיה של כוסית לכבוד החג. תתבגרו!”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר