טוען...

מתחת לרדאר: עלה ירוק ממשיכה לטפס בסקרים

עלייה נוספת לעלה ירוק בסקר החודשי של מכון 'מדגם' שנערך על ידי מינה צמח ומנו גבע. בנובמבר עמד הנתון על 1.9% והשבוע בסקר חודש דצמבר הגיע הנתון כבר ל-2.3%. 'התוצאות מובנות לאור תחושת המיאוס בציבור מהפוליטיקה הנוכחית,' אומרים במפלגה.

סקר שערך מכון ‘מדגם’ של מינה צמח ומנו גבע ופורסם בתחילת השבוע (16.12) בחדשות 2, מצא עלייה נוספת בתמיכה במפלגת עלה ירוק.

על פי תוצאות הסקר 2.3% מקולות הבוחרים אמרו שאם הבחירות היו נערכות היום הם היו מצביעים לעלה ירוק – פחות מאחוז בודד מגבול החסימה (3.25%).

מדובר בעלייה של יותר מ-20% בתמיכה במפלגה מאז הסקר הקודם של מכון ‘מדגם’ אשר פורסם בחודש שעבר (14.11) ובו הגיעה עלה ירוק ל-1.9%.

כך או כך מדובר בעלייה משמעותית לעומת תוצאות בחירות 2015 אז בחרו במפלגה 1.1% מקולות הבוחרים.

נתון זה של 2.3% הוא עדיין מתחת לאחוז החסימה כאמור ולפיכך המפלגה טרם מוצגת בשידורי החדשות ואינה מסוקרת כראוי, אך הוא בהחלט משקף מגמה של צמיחה בתמיכה במפלגה.

“תוצאות אלו מובנות מאליהן לאור תחושת המיאוס בציבור מהפוליטיקה הנוכחית, זו שמצהירה על הבטחות שווא לפני הבחירות ולא עומדת בהן לאחר מכן,” אומרים במפלגה.

“עלה ירוק מציעה לצד הסדרת שוק הקנאביס גם פתרונות אמיתיים וישימים המשלבים טכנולוגיה מתקדמת של העידן החדש, לשיפור חייהם של האזרחים בתחומי חינוך, תחבורה, בריאות, כלכלה ועוד.”

תוצאה זו מגיעה על רקע הצלחת גיוס של 400 אלף ש”ח בקמפיין למימון עתירה היסטורית לבג”צ לביטול חוקי האיסור על שימוש עצמי בקנאביס, שנערך בסיועה של המפלגה.

בקמפיין תמכו בין השאר שמות מוכרים כמו חיים רמון, מירי בוהדנה ועוד, ובסך הכל כמעט 3,000 ישראלים שתרמו לפרויקט מימון ההמונים המוצלח.

העתירה לבג”צ, שעתידה להיות מוגשת כבר בשבועות הקרובים, תביא לתקוות התומכים לביטול הפללת צרכני הקנאביס בישראל ובסופו של תהליך גם להסדרה מלאה של שוק הקנאביס בדומה לשוק האלכוהול וכפי שנעשה ב-10 מדינות בארה”ב, בקנדה ועוד.

“עלה ירוק לקחה על עצמה להוביל מדיניות של היגיון בריא ודרך ארץ,” נמסר עוד. “במסגרת זו נקדם פתרונות יעילים כגון חינוך יסודי והשכלת מבוגרים בחינם, תחבורה שיתופית באמצעות אפליקציות ומבוססות מידע, פתרון לסוגיית השוויון בנטל, חוק משאלי עם ועוד. הציבור נחשף, לצערנו עדיין לאט, לשינוי שהמפלגה עברה וליכולת הביצוע והרעיונות שאנו מציעים במקביל לתמיכה הולכת ונבנית”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר