מתה החיילת שנעצרה בגלל קנאביס

חיילת בת 19, מתעמלת קרקע מקצועית לשעבר שנעצרה לאחר שנתפסה עם קנאביס בבסיס, הוחזקה בכלא 4 במשך מספר ימים במהלכם הרגישה רע וביקשה עזרה רפואית, אך קיבלה רק משכך כאבים. ביום ראשון שעבר היא התמוטטה ופונתה במצב אנוש לבית החולים. אמש (ב’) היא מתה בבית החולים.

אתמול (ב’) בשעות הלילה נקבע סופית מותה של ד’, חיילת צה”ל בת 19, מתעמלת קרקע מקצועית לשעבר, שהתמוטטה לפני כשבוע וחצי בעת ששהתה במעצר בכלא צבאי – לאחר שנתפסה עם קנאביס בבסיס.

לאחר שנעצרה לפני כשבועיים בחשד לשימוש וסחר בקנאביס בבסיס שבו שירתה, היא הוחזקה בכלא 4 שם התלוננה על כאבים בחזה וקשיי נשימה. היא הופנתה לטיפול של חובש שנתן לה משככי כאבים שלא עזרו. למחרת, 24.9, התמוטטה בתא המעצר ובוצעו בה פעולות החייאה.

החיילת פונתה במצב אנוש לבית החולים ‘אסף הרופא’ הסמוך לכלא, שם נקבע כי היא סובלת מאירוע לב קשה. היא הועברה למחלקת טיפול נמרץ בבי”ח בילינסון שם הרופאים הצליחו לייצב את פעילות לבה.

אך בבדיקת סי.טי (CT) שנערכה לה לאחר יומיים התברר כי מוחה נפגע באופן קשה, זאת על פי הערכות בשל מחסור בחמצן לפרק זמן ממושך בעת אירוע הלב.

כתב ‘הארץ’ עדו אפרתי דיווח לראשונה על אשפוזה של החיילת וסיפר כי היחידה לחקירות פנימיות באגף כוח האדם פתחה בחקירה והיא בודקת את התנהלות הצוות בכלא בימים שלפני התמוטטותה, וכן כמה זמן עבר מרגע שהתמוטטה עד שקיבלה טיפול רפואי ראשון.

גם זה בטח יעניין אותך

“בצוות הרפואי מתקשים להסביר את השתלשלות האירועים שהובילה צעירה בריאה בת 19 למצב קריטי,” מדווח אפרתי. “הם סבורים שמצבה של הצעירה מעלה שאלות בנוגע ליחס שקיבלה לאחר שהתלוננה על תסמינים שונים, לפרק הזמן שעבר לפני שנמצאה מחוסרת הכרה ולזמן שחלף עד שטופלה בידי אנשי רפואה עם ציוד רפואי נדרש.”

בבדיקות שנערכו לה לא נתגלו נגיף, חיידק או עדות למחלת לב העשויים להסביר את האירוע שהוביל להתמוטטותה, וכעת בודקים בצבא ובמערכת הרפואית האם היא סבלה מבעיות רפואיות טרם הגיוס או במהלכו.

הבוקר (ג’) דווח על מותה של החיילת אמש בבית החולים.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה כי “ביום 18 בספטמבר 2017 נעצרה חיילת במסגרת חקירת מצ”ח שנערכה בעניינה. מעצרה של החיילת הוארך על ידי בית הדין הצבאי לצורכי חקירה. ב–24 בספטמבר החיילת התמוטטה ופונתה לטיפול רפואי בבית חולים סמוך. למחרת נפתחה חקירה של היחידה לחקירות פנים בצה”ל לבירור נסיבות המקרה. החקירה עודנה מתנהלת. מטעמי צנעת הפרט ועל מנת לאפשר לחקירה להתנהל כסדרה, לא נוכל למסור פרטים נוספים בעניין”.

יש לציין שלאחרונה הודיע צה”ל על הקלה באכיפת עבירות קנאביס של חיילים, אך רק כאשר מדובר בשימוש בקנאביס בזמן חופשה ולא בעת השהות בבסיס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר