משרד הבריאות שכח לעדכן את המשטרה ואלפי חולים בסכנת הפללה וקנסות

המשטרה לא עודכנה על החלטת מנהל היק"ר יובל לנדשפט להאריך חד-צדדית את רישיונות הקנאביס הרפואי של מטופלים ללא עדכון פיזי ברישיון עצמו. כעת במידה ומטופל ייתפס עם קנאביס הוא עלול לעמוד בפני סכנת הפללה וקנסות כבדים.

בשבוע שעבר פירסם משרד הבריאות עדכון לפיו יוארכו אוטומטית כל רישיונות הקנאביס הרפואי שפג תוקפם בשנת 2019.

העדכון הגיע ככל הנראה בעקבות התנהלות לקויה של היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) בראשות יובל לנדשפט, שלא מספיקה לעמוד בקצב השינויים בתהליך הטמעת האסדרה החדשה בענף (“מדיקליזציה”).

בהודעה הבהירו במשרד הבריאות כי הארכת תוקף הרישיון תתבצע אך ורק במסגרת המערכות הפנימיות של היק”ר, והיא לא תעודכן באופן פיזי, בכתב, ברישיונות עצמם, שימשיכו לשאת תאריך פג תוקף.

לא נשמעו תלונות ממטופלים על הארכת תוקף רישיונם באופן אוטומטי, אך נראה שבהנהלת משרד הבריאות והיק”ר שכחו עניין חשוב – שבכך הם שמים את המטופלים בסכנת הפללה וקנסות כבדים.

כך למשל מטופל קנאביס רפואי המחזיק ברישיון קנאביס שתוקפו פג, ימשיך על פי הנוהל החדש לקבל קנאביס באופן מסודר, אך רישיונו יראה כי הוא אינו מחזיק בהיתר מתאים בתוקף.

מאחר ולמשטרה אין כל דרך לבדוק באופן פרטני האם אזרח ישראלי מחזיק ברישיון קנאביס רפואי בתוקף, והיא כמובן אינה מחוברת למערכות המחשוב של משרד הבריאות בהן גם מידע רפואי חסוי, לשוטרים אין דרך לדעת האם הרישיון בתוקף או לא.

במשטרה העדיפו שלא למסור תגובה לפנייה זו הפעם. במשרד הבריאות ממשיכים להתעלם מפניות מטופלים על מחדלי היק”ר. דובר משרד הבריאות אייל בסון מסרב למסור תגובות בנושא באופן גורף.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר