משרד הבריאות שילם 50,000 ש”ח למטופלת קנאביס רפואי

מנכ”ל העמותה לקנאביס רפואי דנה בר-און זכתה בתביעת לשון הרע שהגישה נגד מנהל ביחידה לקנאביס רפואי וזכתה בפיצוי על סך 50,000 ש”ח במסגרת הסכם פשרה. משרד הבריאות נאלץ לשלם את הקנס והבכיר שנתבע מסר התנצלות רשמית מטעמו.

משרד הבריאות נאלץ לשלם בהוראת בית משפט 50,000 ש”ח פיצוי למטופלת קנאביס רפואי, שבכיר במשרד רמז כנגדה כי היא עושה שימוש לא חוקי בקנאביס הרפואי אותו היא מקבלת ברישיון.

כזכור בדצמבר 2015 נאם ד”ר מיכאל דור – מנהל ביחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות והאיש שחותם על רישיונות הקנאביס למטופלים – בפני רופאי המחלקה הגסטרואונקולוגית בבית החולים שערי צדק בירושלים.

במהלך הנאום רמז ד”ר דור שהמטופלת דנה בר-און, מנכ”ל העמותה לקנאביס רפואי שמחזיקה ברישיון המתיר לה לקבל ולצרוך 180 גרם קנאביס בחודש, עושה לכאורה שימוש לא ראוי בחומר אותו היא מקבלת.

“תחשבו שאם היא משתמשת ב-30 או 40 גרם, ומכוסה בקנאביס יום ולילה, עדיין יש לה עוד 120 עד 140 גרם,” אמר אז.

הנאום צולם, הועלה ליוטיוב ומשם הופץ בתקשורת והגיע גם לעיניה של בר-און.

דנה בר-און
דנה בר-און (צילום: מגזין קנאביס)

“אנשים התקשרו אליי ושאלו אם שמעתי מה הוא אמר עליי,” מספרת הבוקר דנה בשיחה עם המגזין. “לאחר שצפיתי בסרטון ניגשתי לתחנת המשטרה והגשתי כנגדו תלונה.”

לאחר שהגישה תלונה במשטרה, שמאז ועד היום לא טופלה, החליטה דנה להחריף את צעדיה ולהגיש תביעה כנגד המנהל ממשרד הבריאות בעזרת עו”ד מיכאל לב, וזאת בגין לשון הרע.

אך כבר כעבור מספר שבועות הגישה דנה תביעה נוספת, שנייה, כנגדו, גם כן בגין לשון הרע, לאחר שהתברר לה ששוב שמה עלה בשיחה בין ד”ר דור לקולגה שלו מהתחום הרפואי ושגם בה נטענו כנגדה דברים דומים.

שני התיקים אוחדו לאחד ואחרי מספר דיונים ביקש שופט בית משפט השלום בת”א, אהוד שוורץ, כי הצדדים יגיעו להסכם גישור. לאחר שבר-און טענה כי אינה יכולה לעמוד בעלויות הסכם הגישור, נאות משרד הבריאות לממן את ההוצאה.

יעקב ליצמן
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן – נאלץ לשלם 50,000 ש”ח בגין לשון הרע (צילום: פלאש90)

עורכי הדין של הצדדים נפגשו וסיכמו כי ד”ר דור יתנצל על הדברים בפומבי וכן שמשרד הבריאות ישלם פיצוי על סך 50,000 ש”ח במסגרת הפשרה. עוד סוכם כי ד”ר דור לא יוכל עוד לעסוק בענייניה הרפואיים של בר-און.

ואכן בשבועות האחרונים הועבר סכום הפיצוי במלואו לחשבונה של בר-און והבוקר כפי שאנו חושפים לראשונה העביר ד”ר דור גם את מכתב ההתנצלות הרשמי.

“הריני מצטער על הדברים שנאמרו על ידי בהרצאתי בבית החולים שערי צדק פני מחלקת הגסטרואנטרולוגיה,” כתב ד”ר דור במכתב ההתנצלות שעותק ממנו הגיע לידי המגזין.

“לא היתה לי כל כוונה לרמוז כי את עושה שימוש לא ראוי או שלא כדין במינון המאושר לך,” הוסיף. “כמו כן, הריני מצטער על הדברים שנאמרו בנושא זה בשיחה שקיימתי עם קולגה. גם בשיחה זו לא הייתה לי כל כוונה לרמוז כי את עושה שימוש לא ראוי או שלא כדין במינון המאושר לך”.

חדשות