טוען...

משרד הבריאות שוקל לאשר קנאביס ל-ADHD

בתוך שנה וחצי יחלו מכירות הקנאביס הרפואי בבתי מרקחת ובימים אלו בוחן משרד הבריאות לאפשר קנאביס לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. ב-20.4.2017 ייערך בישראל כנס קנאביס רפואי רשמי מטעם הממשלה. הטיפול בקנאביס יעבור למשאפים.

מנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ ארנון אפק הודיע הבוקר (ג’) בדיון בועדת הסמים של הכנסת כי במשרדו בוחנים בימים אלו אפשרות לספק טיפול בקנאביס רפואי לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, שנה לאחר פרסום תוצאות המחקר הקליני שנערך בנושא.

“אנחנו ממשיכים לדון בהתוויות,” אמר אפק בהתייחסו לנושא רשימת המחלות המזכות ברשיון קנאביס רפואי, שאינה מתרחבת מזה זמן רב. “כל הזמן עולות מהשטח שאלות, למשל האם יש מקום לטיפול עם קנאביס ב-ADHD, זו שאלה גדולה מאוד עליה דיברנו.”

אם אכן יאושר לבסוף הטיפול בקנאביס לסובלים מ–ADHD יגדל משמעותית מספר המטופלים בקנאביס רפואי, העומד על 26,600 כיום. היתר כזה גם יצדיק כלכלית את הטמעת רפורמת הקנאביס הרפואי גם במידה ולא יאושר ייצוא של קנאביס לחו”ל.

משרד הבריאות הסביר עוד שבעתיד יהיה מעבר מצריכת קנאביס בעישון למכשירי אינלציה ומשאפים ייעודיים בעזרתם יסופק הקנאביס באופן מדוד לחולים. “נושא העישון עומד לנו כמו עצם בגרון, זה לא יקרה עד שלא יהיה לנו תחליף ראוי,” אמרו.

עוד פירסם משרד הבריאות כי אחרי שני כנסי קנאביס רפואי שנערכו בשנים האחרונות בישראל ביוזמה של גופים פרטיים, לראשונה הממשלה תיקח את המושכות לידיה ותערוך כנס קנאביס רפואי בינלאומי מטעמה.

הכנס ייערך ביום הקנאביס הבינלאומי, 20 באפריל 2017, ויכלול שני ימי עיון, הרצאות ותצוגה וכן יום סיורים בחוות קנאביס רפואי ישראליות.

הדיון בועדה נערך בנושא הרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי ובמהלכו הבטיח משרד הבריאות כי בתוך שנה וחצי יחלו חברות הקנאביס החדשות – מהמגדלים ועד בתי המרקחת.

במהלך החודשים עד אז יעסוק משרד הבריאות בהכשרת רופאים לטיפול ואספקת מרשמי קנאביס רפואי לחולים. המנכ”ל אפק אמר עוד כי מדינות מכל העולם מגיעות לישראל כדי לבחון ולאמץ את ‘הספר הירוק‘, המאגד לראשונה את כל נושא הקנאביס הרפואי במקום אחד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר