טוען...

חולה משותק בכל גופו כבר 5 חודשים ללא קנאביס רפואי

א' נפגע לפני 28 שנים בתאונת דרכים קשה וסובל משיתוק בכל גופו. הוא טופל במשך שנים בעזרת קפסולות קנאביס רפואי אך מנהל היק"ר יובל לנדשפט אסר לאחרונה על המשך שיווק שלהן. במקום זאת נרשם לחולה רישיון לתפרחות קנאביס אותן הוא לא יכול לעשן בגלל השיתוק בפניו. אמו מנסה למצוא פתרון.

אמו של א’, חולה הסובל משיתוק בכל גופו עקב תאונת דרכים קשה שעבר לפני 28 שנים, מנהלת מזה 5 חודשים מאבק בלתי נגמר מול משרד הבריאות בניסיון להשיב לבנה את אספקת קפסולות הקנאביס שקיבל עד לאחרונה.

א’ קיבל במשך שנים קפסולות קנאביס מחברת “תיקון עולם”, אך כשזו עצרה את פעילותה בחודש מרץ השנה החליט מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט לאסור כליל על המשך ייצור ושיווק קפסולות שכאלו.

במקום הרישיון לקפסולות קיבל א’ ממשרד הבריאות רישיון לתפרחות, אותן הוא כלל לא מסוגל לצרוך פשוט בגלל השיתוק בפניו.

ניסיונותיה של אמו, מ’, להחליף לו את הרישיון מתפרחות לשמן קנאביס, עלו בתוהו. מאז ובמשך 5 חודשים נותר א’ ללא טיפול כלל.

מ’ פנתה לכתב חדשות 12 בן מיטלמן, שחשף הערב (ב’) את הסיפור: “תחילה הבהירו לי שהם לא יכולים לספק לי טיפות וזקוקים לאישור של רופא,” סיפרה האם. “לא הבנתי למה אני צריכה אישור, הרי הבן שלי כבר מקבל קנאביס שנים ארוכות ומצבו הרפואי ידוע לכולם. הלכתי לרופא שכתב שבני משותק בכל חלקי גופו ולכן זקוק לטיפות. שלחתי כפי שביקשו ולא קיבלתי מענה”.

לאחר תקופה טענו ביק”ר שלא קיבלו את מכתבה של האם. “שלחתי שוב ושוב לא קיבלתי שום תשובה”, היא מספרת. “העניין הזה נגרר בלי סיבה ולאחרונה, אחרי חמישה חודשים שאני מנסה להבין מה קורה, ולמה אנחנו לא מקבלים את האישורים לטיפות, טענו בפניי פתאום שאני צריכה להציג להם מסמך ‘ניפוק תרופות'”.

“המונח הזה (‘מסמך ניפוק תרופות’) לא עלה קודם בשום שיחה שלי איתם”, ממשיכה מ’. “אני פשוט התמוטטתי כששמעתי את זה. הזלתי דמעות כמו שלא הזלתי שנים. חמישה חודשים הבן שלי סובל מכאבי תופת ואני נתקלת באטימות וחוסר הבנה משווע מאלה שיכולים לעזור לו”.

מיטלמן מדווח עוד כי בכוונת האם לנסות כעת להגיש שוב למשרד הבריאות את המסמך, אך בינתיים החליטה לקחת את העניינים לידיים, התייעצה עם הרופא המטפל, צפתה בסרטונים שמסבירים כיצד להפוך תפרחות קנאביס לשמן, ועושה זאת בעצמה.

“אני עושה את כל מה שאני יכולה כדי שא’ לא יסבול. ברור לי שזה לא מדויק וזה לא אותו הדבר, אבל זה מה יש. אני יודעת שאני לא היחידה בסיפור הזה, עוד הרבה סובלים מאז הרפורמה. אני נלחמת וממש מותשת מהמאבקים האלה”. 

תגובת משרד הבריאות לא נמסרה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר