משרד הבריאות עידכן התנאים לקבלת קנאביס רפואי

משרד הבריאות עידכן הבוקר (א’) את מסמך ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי. פוסט טראומה נוספה לרשימה, אך בתנאים מגבילים. פיברומיאלגיה ואפילפסיה לא נוספו בינתיים לרשימה, על אף שאושרו עקרונית. שינוי בתנאים לקבלת הקנאביס לסובלים מקרוהן וקוליטיס.

בדיוק שנה עברה מאז העדכון הקודם בו נוספו הפרקינסון והטורט ל’רשימת ההתוויות’, והבוקר (א’) מפרסם משרד הבריאות את העדכון החדש של מסמך ‘נוהל 106’ – הקובע את רשימת המחלות המזכות באפשרות קבלת רשיון שימוש בקנאביס רפואי.

על פי העדכון, וכפי שדיווחנו לראשונה לפני כחודש ימים, יוכלו הסובלים מפוסט טראומה (PTSD) לקבל רשיון לשימוש בקנאביס רפואי, אך בתנאים נוקשים למדי.

בעקבות עדכון המסמך ייעצר הבוקר סוף סוף שעון העצר של בועז לב, שמתקתק כבר 209 ימים מאז הבטיח סמנכ”ל משרד הבריאות כי התסמונת תיכנס לרשימה.

עוד מעדכן המשרד את רשימת התנאים המונעים קבלת אישור קנאביס רפואי: אלו הסובלים מאי ספיקת לב, פסיכוזה, מצב פסיכוטי בעבר, הפרעה חרדתית ותורשה פסיכיאטרית משמעותית בקרוב משפחה מדרגה ראשונה במיוחד במטופלים צעירים מגיל 30 והיסטוריה של התמכרות או שימוש לרעה בסמים – לא יוכלו לקבל את הרשיון.

עוד עודכנו התנאים לקבלת קנאביס רפואי לסובלים מקרוהן או קוליטיס: מוצו ונכשלו טיפולים תרופתיים מקובלים של לפחות אימונומודולטור אחד לתקופה של 3 חודשים לפחות ובנוסף לפחות נוגד אחד במנת העמסה מלאה – כלומר 3 טיפולים לפחות. תנאי נוסף הוא שלילת האופציה לטיפול ניתוחי של הסרת קטע מעי חולה קצר.

בנוסף עודכנו דרכי הגשת הבקשה, התנאים לחידוש רשיון והנהלים להגשת ערעור, כפי שמופיע בסעיפים 3.6, 3.7, 3.8 במסמך.

עדכון מסמך ההתוויות לא כולל כאמור את הוספת האפילפסיה והפיברומיאלגיה לרשימה, על אף שוועדת ההתוויות אישרה את הוספתן כבר לפני 5 חודשים.

ראו: עזרה בקבלת אישור קנאביס רפואי
ראו גם: קנאביס רפואי – כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט