משרד הבריאות ניסה שוב להעביר בכח מטופלי קנאביס לסופר פארם

בפגישה שנערכה לאחרונה הודיעו נציגי משרד הבריאות לבי”ח בילינסון להתחיל להעביר את כלל מטופלי הכאב והסרטן – ותיקים וחדשים – לקבלת קנאביס רפואי מבתי מרקחת בלבד. המשמעות: פגיעה ברצף הטיפולי ועליית מחירים. התערבות התקשורת הפילה כנראה, שוב, את התכנית.

חמישה שבועות חלפו מאז חשפנו כאן את ניסיון משרד הבריאות להעביר בכוח מטופלי קנאביס של רופאת כאב מוכרת כך שירכשו את האספקה החודשית שלהם מרשת בתי המרקחת סופר פארם.

משמעות העברה זו הינה עלייה מיידית במחירי הטיפול, מחסור בהיצע של זנים וגריסת התפרחות שמשמעותן פגיעה ברצף הטיפולי.

כפי שהבהירה לאחרונה עו”ד ד”ר נילי קרקו בשיחה עם המגזין, מדובר במהלך שהוא בלתי חוקי לחלוטין אם נעשה בכוח ומבלי להבהיר למטופל שבאפשרותו להמשיך במתכונת הישנה של החלוקה אם ירצה.

לאחר חשיפת הפרשה במגזין חזרה בה הרופאה מההליך והשיבה למטופלים את הרישיונות המקוריים שלהם, לא לפני שהסבירה כי “משרד הבריאות הכריח אותי לעשות את זה”.

כעת אנו חושפים ניסיון נוסף של משרד הבריאות להעברה דומה של מטופלים לידי בתי המרקחת, גם הוא “מתחת לרדאר” וגם הוא ככל הנראה בוטל היום בעקבות חשיפה זו במגזין.

מסתבר שבפגישה שנערכה לאחרונה בין נציגי משרד הבריאות לנציגי בי”ח בילינסון (מרכז רפואי רבין) קיבל בית החולים הנחיה דומה לזו שקיבלה אותה רופאת כאב.

ממידע מוצק שהגיע לידינו נראה כי המשרד הודיע לבילינסון כי החל מבעוד כשבועיים (1.7) עליו להפנות את כל מטופלי הקנאביס הרפואי (כאב/סרטן – ותיקים/חדשים) לקבלת האספקה אך ורק בבתי המרקחת המשתתפים בפיילוט החדש.

כמו אז גם עתה נראה כי הסיבה לניסיונות אלו של משרד הבריאות היא שהפיילוט, שהחל לפני כחודשיים, לא מצליח עד כה להביא מספיק מטופלים לרכוש את הקנאביס בבתי המרקחת כדי שהעסק יהיה כלכלי עבור המוכרים.

בתחילה ניסו בבילינסון להכחיש את הדברים אך לאחר בירור נוסף טענו שם כי מדובר היה ב”טעות של מזכירה” ושנכון לעתה אין כל שינוי צפוי בהליך הנפקת הרישיונות.

ממשרד הבריאות לא נתקבלה התייחסות.

מגזין קנאביס ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות.

חדשות