“למרות עזיבת ליצמן – ממשיכים בתכנית הקנאביס הרפואי”

גם ללא ליצמן בתפקיד שר הבריאות מתכוונים במשרדו להמשיך ברפורמת הקנאביס “בכל העוצמה”. כך הודיע הערב מנכ”ל המשרד. חקלאים ויזמים בתחום דואגים מפני עיכוב נוסף בתהליך.

אחרי נסיונות רפורמה כושלים ופרשות שחיתות לכאורה, עומד בימים אלה ענף הקנאביס הרפואי כפסע לפני התנעת רפורמת ה’מדיקליזציה’.

החדשות מסוף השבוע והודעת ח”כ יעקב ליצמן הבוקר (א’) על התפטרותו מתפקיד שר הבריאות, הדאיגה מאוד את החקלאים והיזמים העומדים לפני כניסה לתחום הקנאביס הרפואי.

.יעקב ליצמן
“ממשיכים בכל העוצמה”. בתמונה: יעקב ליצמן, שר-סגן-שר-לא-שר הבריאות (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)

לאור סימני השאלה הרבים פירסם הערב מנכ”ל המשרד, משה בר סימן טוב, הודעה בה הוא מנסה להרגיע את החוששים.

“משרד הבריאות נמצא כעת בשיאם של מספר תהליכים מרכזיים אשר הולכים ומבשילים מתכנון לביצוע,” כתב. “אנו ממשיכים בקידומן של עוד מספר של רפורמות ותכניות משמעותיות ביניהן פישוט הביורוקרטיה והנגשת הקנאביס הרפואי למטופלים.”

“למרות עזיבת השר, אנו נמשיך בעשייה העניפה ובקידומן של תכניות העבודה והמדיניות שהותוותה על ידי השר, במלוא העוצמה,” הוסיף.

גם זה בטח יעניין אותך

חקלאים ויזמים שהשקיעו סכומי כסף גדולים ובנו תכניות עבודה מסודרות דואגים בימים האחרונים מפני עיכוב נוסף של הרפורמה, שאמורה היתה להיכנס לתוקפה בינואר 2017 ונדחתה לתחילת 2018.

גורם הדאגה המהותי ביותר, שהוא גם התנאי להתנעת הרפורמה, הוא אישור הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, שבלעדיו אין ולא תהיה לחברות חדשות בתחום כל היתכנות כלכלית.

אישור זה התעכב לאור התנגדותו של שר המשטרה גלעד ארדן, שהודיע בתחילת החודש שהוא מוכן לבוא לקראת שרי הבריאות והאוצר ולהסכים לייצוא קנאביס רפואי לחו”ל – בתנאי שיקבל תקציבי עתק לתקנים חדשים במשטרה (270 מיליון ש”ח).

ליצמן מונה כזכור לפני שנתיים לתפקיד סגן שר בלבד, ללא שר מעליו, עקב התעקשות חסידות גור, לה הוא מציית, שלא לקחת חלק בממשל המחלל שבת. ליצמן מונה בכל זאת כעבור חצי שנה לשר, בעל כורחו, בעקבות קביעת בג”ץ בתיק שהגיש ח”כ יאיר לפיד.

כעת מתערב בנושא גם נתניהו, שבוחן אפשרות לשנות חוק יסוד, כדי שליצמן יוכל לחזור לכהן כשר. ח”כ לפיד הודיע בתגובה לרעיון החדש כי “אם ליצמן ימונה שוב לכהן כסגן שר נעתור שוב לבית המשפט”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר