טוען...

משרד הבריאות מבטיח, שוב, ירידה במחירי הקנאביס הרפואי

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מבטיח שוב ירידה במחירי הקנאביס הרפואי, זאת בעקבות חשיפת מגזין קנאביס על עלייה חדה במחירים. עם זאת הבטחה דומה הוא נתן כבר לפני יותר משנה, ללא שינוי.

לפני יותר משנה, באפריל 2018, אמר מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי “תוך שבועיים ניצור מנגנון כך שהחולים שצורכים צריכה גבוהה של קנאביס ישלמו הרבה פחות”.

אך גם בחלוף שנה לא ירדו מחירי הקנאביס הרפואי, ואף עלו עוד יותר, כפי שנחשף שוב במגזין קנאביס.

הבוקר בכנס “גלובס” מבטיח המנכ”ל בר סימן טוב בשנית כי תהיה ירידה במחירי הקנאביס הרפואי, זאת לאחר ישיבה בנושא שנערכה אתמול (ג’) בלשכת סגן השר יעקב ליצמן.


“אתמול היתה ישיבה אצל סגן השר ליצמן ונקבע שנפעל לפיקוח על מחירים, מחיר מקסימום,” אמר.

לדבריו “אנחנו רוצים להגיע למצב ש-90% מאוכלוסיית המטופלים ישלמו מחירים כמו היום או רק מעט יותר. כמו כן לאונקולוגים וילדים תהיה תקרת תשלום מאוד ברורה”.

בר סימן טוב הוסיף כי “אנחנו גם מאותתים במהלך הזה לכל השחקנים בשוק שאנחנו מצפים מהם לזכור שהתכלית הראשונה של הקנאביס הוא לצרכים רפואיים, ואגב כל התרופות מפוקחות.”

כשנשאל אם היתה השתוללות מחירים אמר כי “אני לא רוצה להשתמש במילים ברורות מדי, אבל אנחנו נדאג לפקח גם על מחירי הקנאביס”.

יחד עם זאת מנכ”ל משרד הבריאות לא הסביר כיצד בדיוק ידאגו להורדת המחירים, זאת בזמן שבעלי המפעלים בענף טוענים כי לא רק שלא צפויה ירידה, אלא אף עלייה נוספת.

בשנים האחרונות נשמעו דרישות להכניס את הקנאביס הרפואי לסל התרופות, אך מאחר והצמח אינו מוגדר כ”תרופה” לא ניתן עד כה לעשות זאת.

עוד טען בר סימן טוב על במת הכנס כי “אנחנו רואים הרבה תופעות שליליות לשימוש בקנאביס בטווח הקצר, אנחנו רואים מה קורה במחלקות פסיכיאטריות”.

למרות שלמשרד הבריאות אין מעקב אחר השימוש בתרופות מרשם, כפי שנחשף בדו”ח מבקר המדינה, ועל אף ממצאים מהעולם המראים אחרת, בר סימן טוב טען עוד שאין השפעה של הקנאביס על השימוש באופיאטים בארץ ובעולם.

מנכ”ל המשרד התחמק ממתן תשובה על שאלה שנגעה לסוגיית התפטרותו של היועץ הרפואי של היק”ר, ד”ר מיכאל דור, כמו גם מהטענות על מחסור בקנאביס בבתי מרקחת ועל עובש באספקת הקנאביס למטופלים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר