משרד הבריאות מבטיח: קנאביס רפואי יחולק כפרחים

בתשובה רשמית לחששות של רבים מהמטופלים בקנאביס רפואי הודיע משרד הבריאות כי הקנאביס ימשיך להיות מחולק בצורת תפרחת, גם לאחר הטמעת הרפורמה המתוכננת. שדולת הקנאביס הרפואי שייסדה ח"כ שרן השכל תתכנס בסוף החודש בכדי לדון בסעיפי "הספר הירוק".

השדולה למען קנאביס רפואי שהקימה ח"כ שרן השכל, תתכנס בפעם השלישית בסוף חודש מרץ, הפעם לצורך דיון בסעיפיו של "הספר הירוק" של משרד הבריאות – לפיו אמורה להיערך הכשרתם של הרופאים בישראל לטיפול בקנאביס רפואי.

בכנס שיערך באולם סיעת הליכוד ביום שלישי ה-29.3.16, בשעה 11:00, ידונו חברי השדולה בסעיפים הבעייתיים השונים של הספר, ויגבשו חוות דעת מקצועית לגבי שינויים הנדרשים בו. בין המשתתפים בכנס: המומחה לפסיכולוגיה שיקומית פרופ' אהרון אורבך, רופאת הכאב ד"ר ברקת שיף קרן, הנוירו-אונקולוג ד"ר ג'וני גרינפלד, חוקרי הקנאביס פרופ' לומיר האנוש וד"ר נועם צ'כנובסקי ועוד.

שרן השכל
ח"כ שרן השכל, מייסדת השדולה לקנאביס רפואי

מטרת הכנס היא לגבש טיוטה סופית שתכלול את כלל ההערות והשינויים הנדרשים, ושתוגש לאחר מכן על ידי ח"כ השכל לסקירה והתייחסות של משרד הבריאות.

קנאביס יחולק כתפרחת

בתחילת חודש פברואר התקיים דיון בין נציגי השדולה לבין צוות מקצועי מטעם משרד הבריאות, בו נבחנו הטענות שעלו מחברי השדולה באשר לסעיפיו של המתווה – בין השאר העובדה שבמשרד מתכוונים להחליף את פרחי הקנאביס לשמנים בלבד.

בעקבות דיון זה מרבית הסעיפים וההצעות שעלו נמצאים כעת בתהליך ביקורת ואישור של המשרד, אך טרם פורסם לגביהם אישור רשמי.

עם זאת משרד הבריאות כן אישר רשמית כי גם במתווה החדש תימשך חלוקת תפרחת קנאביס בצורתה הנוכחית, דבר שלא צוין בכתב במתווה המקורי, בו אף הופיעה במקור הדגשה שתהיה עדיפות למעבר למיצויים ושמנים במקום פרחים.

בנוסף אישר משרד הבריאות סעיף נוסף שרלוונטי בעיקר עבור אנשי העסקים השואפים להיכנס לתעשייה החדשה, לפיו תתאפשר בעלות תאגידית אחת על כל החוליות בשרשרת (גידול, ייצור, אספקה הנפקה וכו', על פי המתווה המלא). כלומר שאדם או חברה אחת יוכלו לפעול כמספר חוליות בשרשרת במטרה לשמור על מחיר נמוך יותר לצרכן.

ראו עוד:
ליצמן מתעקש: "יצוא קנאביס לחו"ל הוא לא מוסרי"
"קנאביס רפואי עשוי להיות שווה יותר מאשר מתווה הגז"
רפורמת הקנאביס הרפואי: בשורה אמיתית או פגיעה בחולים?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט