מגלגל...
x

משרד הבריאות לחולה סיעודי: תתנצל ותקבל קנאביס

ליצמן הבטיח את הרחבת ענף הקנאביס הרפואי, אך בינתיים נרשמת פגיעה קשה בחולים רבים: צפו בסיפורו של יצחק, חולה סיעודי 175% נכות אשר מינון הקנאביס שלו קוצץ, לכאורה כנקמנות אישית מצד גורמים במשרד הבריאות.

רק לפני שבועות בודדים זעקו כותרות העיתונים על הצהרתו של סגן השר ליצמן כי בקרוב יורחב ענף הקנאביס הרפואי, אך מאז, במקום לראות הרחבה, נדמה שקורה דווקא ההפך.

רק אתמול דיווחנו על סיפורו של חולה כאב שרשיונו נלקח, וגם הערב על סיפורו של ילד חולה שרשיונו נלקח והוא אף אושפז בכפייה – וכעת מגיע סיפור נוסף, מרתיח לא פחות, בדיווח בחדשות 2:

יצחק, בן 65, חולה סיעודי המוגדר בנכות של 175% סובל כבר 6 שנים מאירוע מוחי והתקף לב שעבר. לפני שנתיים קיבל יצחק רשיון קנאביס רפואי של 50 גרם ולאחרונה ביקש להגדילו במעט.

כמו במקרים רבים בעת האחרונה, גם בסיפור הזה, לא רק שמשרד הבריאות לא העלה את המינון כשנתבקש, פקידיו אף הקטינו את המינון ל-20 גרם בלבד.

בראיון שנתן אלעד, בנו של יצחק, לגלי צה”ל לפני כחודשיים, אמר: “זו יחידה שמתעללת בחולים שלה וזה חייב להיעצר. אני חייב להגיד שאני חושש שהפנייה שלי לתקשורת תוביל לכך שישימו לי רגליים.”

דוקטור מיכאל (מיקי) דור
ד”ר מיכאל דור – סגן מנהל יק”ר

ד”ר מיכאל דור, ממנהלי היחידה לקנאביס רפואי, הבטיח באותו שידור כי לא יטריד בכוונה ולא יפעל בנקמנות. עם זאת, טוענים קרוביו של יצחק – זה בדיוק מה שנעשה.

“כתבתי לאשתו לפני שבוע ואני מצפה להתנצלות על שאמרה שאני מתנהג כמו בתקופות החשוכות של העם היהודי, בינתיים אני מחכה,” הסביר ד”ר דור את הסיבה להקטנת המינון בהתכתבות עם ד”ר ברקת שיף, רופאתו של יצחק.

נציגי משרד הבריאות מסבירים על פי הדיווח כי הסיבה להקטנה הינה מאחר והחולה עבר לטיפול בתפרחת במקום שמן – אשר מספיק לזמן רב יותר לדבריהם. במקביל מסרו כי הרשיון המעודכן נשלח עם 50 גרם במקום 20. במשפחה טוענים שלא קיבלו דבר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר