משרד הבריאות: “המטופלים לא ייפגעו מצו הפינוי שהוגש”

משרד הבריאות מרגיע: המטופלים בקנאביס רפואי לא ייפגעו בגלל צו הפינוי שהוגש מטעם בי”ח אברבנאל כנגד ספקי הקנאביס הרפואי.

בתחילת השבוע דיווחנו על צו הפינוי שהוגש מטעם מנהל בי”ח אברבנאל, יהודה ברוך, כנגד מגדלי הקנאביס הרפואי, המחלקים את התרופה במתחם בית החולים. במסמך שהגיע למגדלי הקנאביס נכתב כי עליהם לפנות את שטח הבניין בו הם מחלקים את התרופה עד לסוף חודש נובמבר (בעוד כשבועיים), מאחר ואינם יכולים לעמוד בדרישות התשלום הגבוהות.

יהודה ברוך
ד”ר יהודה ברוך

“המגדלים לא משלמים שכר דירה על הבניין בו הם משתמשים ולכן הגשנו דרישה להתחיל לשלם,” אמר ד”ר יהודה ברוך לכתבה המגזין. “לא הצלחנו להגיע להסכם ולכן הוגש צו הפינוי.”

מנגד, גורמים המקורבים לספקי הקנאביס הרפואי טוענים כי “דרישת התשלום שהגיש ד”ר ברוך מטעם בי”ח אברבנאל הינה מוגזמת במיוחד וכנראה נעשתה במטרה מוכוונת להעמיד דרישה בלתי אפשרית שתוביל לפינוי המתחם.”

הידיעה על צו הפינוי עוררה כמובן דאגה ומטופלים רבים חששו שמא לא יקבלו את התרופה שלהם בזמן. כצעד ביניים הוחלט כי במידה ולא תתאפשר חלוקת הקנאביס בבניין, מוקד ברק, האחראי על חלוקת ושינוע הקנאביס למטופלים הביתה, יספק שירותי משלוח במקום החלוקה באברבנאל – בסכום של 20 ש”ח במקום בסכום הרגיל של 100 ש”ח.

עם זאת, בעקבות פנייתנו למשרד הבריאות, הבטיחה דוברת המשרד כי “משרד הבריאות יוודא שעד שלא יהיה מענה חלופי לחלוקת הקנאביס יישאר ההסדר של חלוקת קנאביס באברבנאל על כנו.”

לטענת גורמים בתחום, צו הפינוי שהוגש הינו חלק מההכנות למעבר תחום הקנאביס הרפואי לידי חברת התרופות “שראל”, כפי שדיווחנו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר