משרד הבריאות הודיע על הארכה אוטומטית של רישיונות קנאביס רפואי

בהודעה ששלח משרד הבריאות לחברות הקנאביס הרפואי נקבע כי יוארכו באופן אוטומטי רישיונות הקנאביס הרפואי עד 30.9, זאת עבור מטופלים שרישיונם פג תוקף בין 1.2 עד 31.7.

עקב עיכובים בהטמעת רפורמת הקנאביס הרפואי מודיע הבוקר (ג’) משרד הבריאות על הארכה אוטומטית נוספת של רישיונות קנאביס שפג תוקפם.

על פי ההודעה, שנשלחה הבוקר לחברות העוסקות בתחום, אושרה לאלתר הארכה אוטומטית של רישיונות קנאביס רפואי של מטופלים עד ל-30.9.

בחודש אפריל הודיע כזכור משרד הבריאות על כניסת הרפורמה לתוקף באופן מיידי, ללא התרעה מראש, אך לאחר מכן, בעקבות תלונות, דחה אותה עד 31.8.

במסגרת הדחייה נקבע כי כל רישיונות הקנאביס הרפואי של מטופלים שתוקפם מסתיים עד 30.6 יוארכו באופן אוטומטי בחודשיים נוספים עד ל-31.8.

כעת, כנראה בעקבות קשיים בהטמעה ותלונות מצד מטופלים ורופאים, מודיע כאמור המשרד על הארכה אוטומטית נוספת של רישיונות המטופלים עד ל-30.9, זאת למטופלים שרישיונם פג עד 31.7.

כלומר מטופלים שרישיונם פג החל ב-1.8 ואילך יצטרכו לחדשם דרך אחד מרופאי הקנאביס המורשים ולעבור לקבלת אספקה בבתי מרקחת. אלו שרישיונם פג לפני 1.8 יזכו להארכה אוטומטית עד 30.9.

על פי ההודעה “לקוחות שמחזיקים ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג החל מיום 1.2.2019 ועד ליום 31.7.2019 הוארכו (עפ”י הוראת המנהל) עד ליום 30.9.2019”.

המשרד מבהיר כי מטופלים שהספיקו לעבור לאסדרה החדשה וקיבלו מרשם לניפוק בבית מרקחת, אך עדיין מחזיקים ברישיון באסדרה הישנה, יוכלו לבחור כיצד לקבל את הקנאביס ועל החברות המספקות לדווח למשרד הבריאות על מנת שלא יהיה שימוש כפול.

“מטופל שברשותו רישיון שתוקפו הוארך לפי הוראה זו, ובנוסף ברשותו רישיון המיועד לניפוק בבית מרקחת, יוכל לפי בחירתו לקבל את האספקה החודשית בבית המרקחת במסגרת הרישיון החדש, או לחילופין דרך הספק, במקומות האספקה הנוכחיים, במסגרת הרישיון המוארך זמנית בהוראה זו,” הודיעו.

כפי שחשפנו בעבר משרד הבריאות לא עידכן את משטרת ישראל בהארכות אוטומטיות אלו, על כן על מטופלים לנקוט משנה זהירות בעת נשיאת הקנאביס הרפואי ולפרט בפני המשטרה במידת הצורך על הארכת רישיון זו.

עדכון (31.7): משרד הבריאות הודיע על הארכה נוספת של תוקף הרישיונות – עד סוף שנת 2019 (פרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר