משרד הבריאות הודיע: נטיל פיקוח מחירים על הקנאביס הרפואי

בעקבות הפגישה עם מגזין קנאביס וההסכמות שפורסמו כאן לראשונה, מוציא משרד הבריאות הודעה רשמית לציבור על שורת הקלות צפויה. כל זאת על מנת להתמודד עם ביקורת ציבורית קשה בעקבות כשלים שיצר מנהל היק"ר יובל לנדשפט.

בעקבות הפרסום במגזין קנאביס מפרסם הבוקר משרד הבריאות הודעה רשמית לעיתונות על שורת ההקלות הצפויה בתחום הקנאביס הרפואי.

כפי שחשפנו לראשונה בתחילת השבוע ההקלות כוללות קידום פיקוח על המחירים, פיצול מרשם בין בתי מרקחת והארכת הוראת השעה בנוגע לבחירה בין מסלולים (אסדרה ישנה או אסדרה חדשה).

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר: ״אנו קשובים לביקורת ולצורך בשיפור תוך כדי תנועה, במטרה להקל את סבלם של החולים. נמשיך לקדם פעולות נוספות בנושא״.

המשרד יפעל להחלת פיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי כך שעבור מטופלים המחזיקים בין 30 עד 50 ג’ כולל בחודש, ישלמו סכומים דומים לאלה ששילמו עד היום, על פי הממוצע: עד כ-400-500 ש”ח בחודש, כאשר המחיר יהיה בהתאם לכמות הנצרכת.

“חלק ניכר מהמטופלים ישלמו פחות ממה שהם משלמים כיום, באסדרה הישנה,” מדווח המשרד ומעדכן כי הוא יפעל לכך שייקבע מחיר מירבי לילדים ולחולים אונקולוגיים ללא קשר לכמות הנצרכת (סביב כ-500 ₪ בחודש).

“ההיגיון בהחלת פיקוח היא כמו על כל תרופה אחרת בישראל, הנמצאות אף הן בפיקוח,” נמסר. “יודגש כי פיקוח מחירים דורש אישור ועדת מחירים הכוללת נציגי משרד האוצר והכלכלה.”

בנוסף המשרד מודיע כי הוא מאריך את הוראת השעה לגבי רישיונות לקנאביס רפואי כך שהחולים המחזיקים רישיונות לפני מועד החלת הרפורמה (29.4.2019) יוכלו להמשיך ולקבל את הקנאביס גם במתכונת החדשה דרך בית המרקחת, ובמשך החודשיים הקרובים, עד 31.8.19, גם במתכונת הישנה שהייתה נהוגה עד כה. ילדים וגם אנשים עם אוטיזם יוכלו לבחור אם לעבור למתכונת החדשה או להמשיך במתכונת הישנה או החדשה, לפי בחירתם, עד 1.7.2020.

במקביל יתאפשר בקרוב “פיצול מרשם”, כלומר רכישת חלק מהכמות בבית מרקחת אחד וחלק בבית מרקחת אחר.

צעד נוסף אותו מקדם המשרד, הממתין לאישור ועדת הכספים של הכנסת, הוא קביעת מחיר מירבי לביקור רופא בקופת חולים לצורך ניפוק וחידושי רישיונות אצל רופאים שהוסמכו בתחום כך שעלות ביקור כזו לא תעלה על 279-283 ש”ח לביקור. נכון להיום מטופלים משלמים עד 1,000 ש”ח ואך יותר מכך לביקור שכזה.

“המשרד ממשיך ופועל ליישום הקלות נוספות למטופלים ויעדכן על כך בקרוב,” נמסר לסיכום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר