טוען...

בוטל רישיון קנאביס של חולה: “כי נכנסת להריון”

משרד הבריאות ביטל את רישיון הקנאביס של חולת פיברומיאלגיה שנכנסה להריון, ללא הסבר נוסף ולמרות המלצת הרופאה המטפלת על המשך טיפול. “במקום להחזיר לי את הקנאביס שלי שנגנב, הם ביטלו לי את הרישיון,” היא אומרת. “נותרתי ללא תרופה כלל ובסכנה לחיי העובר ולי.”

ענת אבישר קורן (34), חולת פיברומיאלגיה (מחלת כאב) המתגוררת בהרי יהודה ומטופלת בקנאביס רפואי מעל לשנתיים, קיבלה היום הודעה ממשרד הבריאות לפיה רישיון הקנאביס שלה “מבוטל לאלתר” עקב העובדה שנכנסה להריון.

סיפורה של ענת מתרחש פחות משנה לאחר סיפור דומה של עדי, חולת סרטן שניצלה בזכות הקנאביס, שגם את רישיונה משרד הבריאות החליט לשלול בעקבות כניסתה להריון.

הרופאה ממליצה כן, משרד הבריאות חושב שלא

עד לתחילת הריונה היתה ענת מטופלת במינון של 40 גרם קנאביס בחודש (מינון התחלתי של 20 גרם), בשילוב עם מספר תרופות “רשמיות” כגון ‘ליריקה’ ו-‘פרקוסט’.

ענת אבישר קורן
ענת אבישר קורן: נכנסה להריון ואיבדה את הרישיון

עם כניסתה להריון נאלצה ענת להפסיק ליטול את התרופות המסוכנות שידועות ככאלו שעלולות ליצור סיבוכים וסכנות בעת ההריון.

רופאתה המטפלת של ענת, ד”ר ברקת שיף-קרן, המליצה לה להמשיך להשתמש בטיפול בקנאביס ואף חתמה על מסמך רפואי המצהיר כי הקנאביס הוא “הטיפול היחיד שמקל עליה” עקב מצבה הרפואי בשילוב ההריון.

במקום להחזיר לי את הקנאביס הם לקחו את הרישיון”

לדבריה של ענת בשבוע שעבר (ג’) היא הגישה בקשה למשרד הבריאות לחדש לה מלאי של 20 גרם קנאביס שנגנבו מביתה במהלך מעבר דירה שבוע קודם לכן, וציפתה לקבל הודעת אישור מהיק”ר, שכן היא אינה מסוגלת להתקיים באופן בסיסי ללא התרופה.

להפתעתה תשובת היק”ר, שהגיעה היום, בישרה לה כי רישיונה מבוטל לאלתר, וזאת עקב העובדה שנכנסה להריון.

“לאור העובדה כי הנך בהריון הנחה ד”ר מיכאל דור… לבטל את רשיונך לאלתר,” נכתב:

תשובת היק"ר: הרישיון מבוטל עקב כניסתה של המטופלת להיריון (משרד הבריאות ביטל לחולת פיברומיאלגיה את הרישיון - כי נכנסה להיריון)
תשובת היק”ר: הרישיון מבוטל עקב כניסתה של המטופלת להיריון

כמקובל בתחום הקנאביס הרפואי שמנוהל תחת יחידת היק”ר, גם הפעם ביטול הרישיון נעשה ללא ביקורת רפואית של החולה בפועל, וכאמור בניגוד להמלצת הרופאה המטפלת.

“קנאביס הוא התרופה היחידה שאני מטופלת בה מאז תחילת ההריון, והיא זו שמצילה אותי באופן יום יומי,” מסרה לנו ענת בריאיון שנערך עמה, “בגלל ההריון אסור לי להמשיך לקחת תרופות כמו ‘ליריקה’, וכעת נותרתי ללא תרופה ובסכנת חמורה לא רק לחיי העובר אלא גם לחיי שלי.”

בעקבות הדחייה פנתה ענת ליק”ר בטלפון, אך נענתה כי “לאחר שהתשובה התקבלה אין מה לעשות בנידון”, וכי היא יכולה לפנות רק לאגף פניות הציבור של היחידה.

“איך יכול להיות שד”ר דור הצליח להבין שאיני צריכה את הקנאביס מבלי אפילו לראות אותי פעם אחת?” היא שואלת, ומוסיפה כי “החלטה כמו שהוא לקח משמעותה להשאיר את חיי בידי המזל.”

ראו עוד:
מנהל יק”ר מאשים: חולים מוכרים קנאביס
משרד הבריאות לחולה סיעודי: תתנצל ותקבל קנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר