משלוח מריחואנה במשקל 1.5 טון נתפס בשדה התעופה בלונדון

משלוח מריחואנה מגאנה שבאפריקה, במשקל טון וחצי ובשווי 70 מיליון דולר, נתפס בשדה התעופה הית'רו בלונדון.

שוטרים בשדה התעופה הית'רו בלונדון הצליחו לשים את ידם על משלוח המריחואנה הגדול ביותר מזה 3 שנים שהגיע לאנגליה בטיסה מגאנה שבאפריקה. חבילות המריחואנה היו מחולקות בשלושה תאים שונים בתוך קונטיינר ענק וכוסו בפירות וירקות. השוטרים העריכו כי 1.5 טון של מריחואנה שווים ברחובות לונדון יותר מ-70 מיליון דולר.

משלוח מריחואנה
משלוח המריחואנה מגאנה לאנגליה

תפיסה זו התבצעה באותו השבוע בו דווח גם כי גורמי האכיפה במצרים תפסו משלוח של 15 (!) טונות של מריחואנה – תפיסת הסמים הגדולה ביותר בתולדות המדינה – שהגיע מכיוון חצי האי סיני.

"הארץ" דיווח כי המשאית שהובילה את הסם, הקרוי בנגו בסלנג המצרי, נעצרה שעה שניסתה לעבור דרך מנהרה מתחת לתעלת סואץ. זהו אחד ממטעני המריחואנה הגדולים ביותר שנתפסו אי-פעם בעולם, זאת על פי המשרד למלחמה בסמים ובפשע של האו"ם.

"הנהג נחקר בנוגע למקורות הסם", הודיע הגנרל עאדל ריפאת, האחראי על הביטחון במחוז סואץ. ריפאת הוסיף כי מאז ההתקוממות העממית במצרים, שבסופה הודח חוסני מובארק מהשלטון, מגדלי הקנביס ניצלו את אמצעי הביטחון הרופפים שננקטו בסיני כדי להרחיב את שטחי הגידול שלהם.

בעקבות תפיסות אלו, כמו גם התפיסה של 700 ק"ג חשיש בדרום הארץ לפני כשבועיים, נראה שגורמי האכיפה עושים מאמצים כבירים במלחמתם בסוחרי המריחואנה והחשיש בעת האחרונה וייתכן כי בקרוב נרגיש את התוצאות גם בישראל. "תקופת היובש" האחרונה, בתחילת שנת 2010, הובילה לעלייה משמעותית במחירי החשיש והמריחואנה בישראל ובהמשך גם להפגנות של תומכי הלגליזציה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט