משט ‘ארדלנה’ – הסיפור המלא

אחד ממיצגי המחאה המקוריים ביותר שנראו בישראל: פעילים למען שינוי חוקי הקנאביס הגיעו כמובטח במשט על יאכטה לחוף גורדון בתל אביב כשעל סיפונה שקים מלאים בצמחי מרפא. בניגוד למה שדווח בתחילה הגיע לבסוף המשט ללא קנאביס כלל. האירוע כולו שודר בשידור חי בפייסבוק. כך זה נראה:

הידיעה על “משט קנאביס” מתוכנן בשם “ארדלנה” הצליחה לעורר הדים בתקשורת וזכתה לכותרות בכל הערוצים. בעוד שבדיווח הראשוני השמועה היתה על הגעת 450 ק”ג קנאביס מחו”ל לחופי ישראל, הגיעו לבסוף הפעילים מהמרינה בהרצליה אל עבר חוף גורדון כשעל הסיפון שקים מלאים בצמחי מרפא בלבד.

משט ארדלנה
משט ארדלנה: תמונה מכיוון החוף

הדיווח על קיום המשט פורסם כבר בתחילת השבוע, כאשר ערב המשט, חמישי, הגישה משטרת ישראל הודעה לעיתונות בה נכתב כי המשט הינו “תעלול” וכי הספינה עליה אמורים להגיע הפעילים עוגנת בנמל יפו והיא ריקה ואינה פעילה.

תגובת המשטרה למשט ארדלנה
תגובת המשטרה למשט ארדלנה: “תעלול, תרגיל הונאה לא מוצלח” (לחצו להגדלה)

בבוקר למחרת כבר נחשף באופן פומבי ‘הסיפור האמיתי’ מאחורי המשט ובטרם יצא לדרכו דווח בפומבי כי מדובר בצמחי מרפא בלבד ולמרות הודעת המשטרה על סיכול המבצע, הגיעו לבסוף הפעילים כאמור מכיוון אחר לגמרי ואף הצליחו להעביר את השקים מלאי כל טוב לגולשים וקיאקיסטים שהגיעו לקבלה מכיוון החוף.

גם זה בטח יעניין אותך

לכל אורך הדרך ובחזרה ליוו את ה’ארדלנה’ שתי סירות משטרה כשבאזור נצפו גם מסוקים. על החוף המתינו מאות אזרחים ומפגינים שקיבלו את השקים ועודדו את המשתתפים.

בסיום המשט, שהוכתר כהצלחה ושודר לכל אורכו בשידור חי ‘לייב’ בפייסבוק, זומן אורן ליבוביץ’, עורך המגזין, לחקירה שנערכה אמש (שישי) במשך כשלוש שעות בתחנת מרחב ‘יפתח’ ביפו. בסיום החקירה נשלח ליבוביץ’ למעצר בית. החקירה נמשכת.

כך נראו השידורים הישירים מהסיפון בדף הפייסבוק של מגזין קנאביס, וכן שידורים של הפעילים מהחוף, בראשם גיא לרר וגדי וילצ’רסקי, שפורסמו בדף הפייסבוק של ‘הצינור’, שמנהל בימים אלו את קמפיין ‘שבוע קנאביס’ בקריאה לשינוי חוקי המריחואנה בישראל.

השידור מהחוף:

השקים מגיעים לחוף:

הארדלנה עוגנת בחזרה במרינה בהרצליה בליווי שוטרים, המזמנים את המשתתפים לחקירה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר