משטרת ברלין מציגה: איך לא לגדל קנאביס בבית

משטרת ברלין תפסה שתילי קנאביס שצמחו על אדני החלונות של דירה בשכונה בעיר. השוטרים התגאו בתפיסה ואף פרסמו את התמונה בפייסבוק ובטוויטר, אך הגולשים לא התרשמו, מחאו על בזבוז הזמן והמשאבים וקראו להתמקד באכיפת עבירות אמיתיות.

לצד פיתוח שיטות ייחודיות וסודיות לגידול קנאביס – אפילו על עצים – יש בגרמניה גם כאלה שכנראה לא ממש מנסים להסתיר את התחביב המניב.

שוטרים מתחנת ברלין, בירת גרמניה, תפסו צמחי קנאביס שגדלו על אדני החלונות של דירה בשכונת פרידריכסהיין (בגרמנית Friedrichshain), הנמצאת בסמוך למה שהיתה בעבר חומת ברלין ובצמוד לרובע קרויצברג המפורסם.

ביום ד’ השבוע פרסמה המשטרה המקומית בחשבונות הפייסבוק והטוויטר שלה, את התמונה של הצמחים כשהם עוד באדניות על חלונות הדירה.

קנאביס על אדן החלון - גרמניה
קנאביס על אדן החלון – גרמניה (תמונה: משטרת ברלין)

“הרבה שמש וקיץ גשום עשו ממש טוב לגדילה של הצמחים הקטנים הללו, אבל מהקציר נהנו השוטרים ממחלקה 51,” נכתב בצמוד לתמונה.

בתגובות לתמונה, פרסמה משטרת ברלין תמונה נוספת, בה נראים השוטרים עומדים כשלפניהם הצמחים שנתפסו.

צמחי קנאביס נתפסו בברלין
שוטרים עם צמחי הקנאביס שנתפסו

“איך אתם מסוגלים להעמיד את עצמכם לפני הצמחים כאילו מדובר בסכנה שהצלתם את כדור הארץ מפניה,” הגיב אחד הגולשים. “איך אפשר להתייחס לזה ברצינות בשנת 2017?”

מגיב אחר הצטרף לביקורת: “גיבורים שכמוכם! בינתיים כמה אנשים חטפו מכות, נדקרו ונשדדו. המשטרה אמורה לטפל בעבריינים אמיתיים, לא כאלה.”

משטרת ברלין לא התרגשה מהביקורות והתבדחה בציניות בתשובותיה לביקורות. “אוקיי, אז בפעם הבאה שנראה עבירה על החוק פשוט נתעלם ממנה,” כתבו.

החוק הגרמני קובע כמובן איסור מוחלט על גידול קנאביס, למעט גידול על ידי חולים המחזיקים ברישיון חוקי מטעם המדינה, כפי שקבע בית המשפט בקלן בשנת 2014. יחד עם זאת, עוד בשנת 1994 קבע בית משפט מחוזי כי הפללת צרכני קנאביס בגלל מה שמוגדר כשימוש עצמי, הינה עבירה על החוקה הגרמנית – כך שהשימוש בקנאביס אינו נחשב לעבירה חמורה כלל.

ראו גם:
10 טעויות של מגדלים מתחילים
ירוק בברלין: קנאביס חופשי בבירה הגרמנית
חצי-לגליזציה: ברלין רוצה למכור קנאביס בפיקוח

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר