משה פייגלין: “האיסור על קנאביס פוגע בחולים”

מנכ”ל משרד הבריאות היוצא קיבל לידיו את ניהול בי”ח איכילוב וקבע כי קנאביס רפואי יינתן רק לחולים סופניים. משה פייגלין מאשים אותו כעת בהתנהלות לא ראויה. “טובת החולים היא לא הדבר הראשון העומד לנגד עיניו,” אמר בראיון אצל אברי גלעד. “ראיתי חולי סרטן שהבריאו בזכות הצמח”.

אמש דיווחנו על מינויו של פרופ’ רוני גמזו כמנהל בי”ח איכילוב. גמזו, שהיה מנכ”ל משרד הבריאות עד לפני שנה והוביל למעשה את הקשחת התנאים כנגד מטופלי הקנאביס הרפואי, קבע מיד עם היכנסו לתפקיד כי קנאביס רפואי יינתן אך ורק לחולי סרטן סופניים ואף רמז כי יש לשקול האם לבטל את רשיונם של אלו המגיעים לאשפוז וכבר מחזיקים במרשם.

כעת מאשים משה פייגלין את גמזו בכך שהוא אינו פועל כראוי. בראיון לתכניתו של אברי גלעד בערוץ 20 אמש, שנערך בעקבות דבריו של מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו, אמר פייגלין כי טובת החולים אינה עומדת בראש סדר העדיפויות של מנהל בית החולים.

“אם מנכ”ל בית חולים איכילוב מוציא הנחייה שערורייתית כזו, אז אל תלכו לשם. טובת החולים אינה הדבר הראשון העומד לנגד עיניו,” אמר.

צפו:

עוד הוסיף פייגלין כי ממשלת ישראל עושה חרם על עצמה. “ראיתי במו עיניי את הסגולות של הקנאביס. אנשים שנרפאו מסרטן,” אמר. “ישראל מחרימה את עצמה לא מרשה לגדל ולייצא את הצמח לחו”ל. כספים אדירים ואלפי מקומות עבודה יכלו להיכנס למדינה.”

משה פייגלין נגד רוני גמזו
פייגלין: “ראיתי חולי סרטן שהבריאו בזכות הצמח”

בנוגע ללגליזציה אמר פייגלין כי “יש קשר עמוק בין האיסור הכללי על קנאביס לשימוש פנאי לפגיעה בחולים. אני לא חושב שאפשר לפתוח את השוק מיד, אבל עם רגולציה מתאימה ובהגבלת גיל, הנסיון הבינלאומי מראה שכל החששות אינם מתממשים.”

“בישראל מתרחשים אלפי מעצרים, נפתחים עשרות אלפי תיקים בשנה, המדינה מוציאה על זה מיליארדים, וניתן רק להניח מה היה קורה אם היו מפנים את התקציבים הללו לתיקון בעיות חשובות בחברה הישראלית,” הוסיף.

פייגלין, הח”כ לשעבר וממובילי המאבק להקלה על ענף הקנאביס הרפואי ונגד השתלטותה של חברת שרא”ל על השוק המתפתח, כבר האשים בשנה שעברה את פרופ’ גמזו בשחיתות ואף קרא לפיטוריו. “גמזו הוא המגן הראשי על שחיתות חברת ‘שראל’,” אמר אז.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר