מגלגל...

משבר הקנאביס הרפואי: אורלי לוי דורשת דיון חירום בכנסת

המחסור החמור ביותר שהיה אי פעם בענף הקנאביס הרפואי בישראל מוביל הערב להתערבות של חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס, המקווה להיות שרת הבריאות הבאה. במכתב רשמי שנשלח לחברי הכנסת היא דורשת לערוך כינוס חירום בנושא למרות שהכנסת בפגרה. 25 חברי כנסת יצטרכו להסכים.

ח”כ אורלי לוי-אבקסיס שלחה הערב (ד’) מכתב דחוף לחברי הכנסת בדרישה לכנס לאלתר דיון חירום בכנסת בעקבות המחדל של משרד הבריאות שהוביל למחסור החמור ביותר בקנאביס רפואי שהיה אי פעם בישראל.

הדרישה לכינוס חירום נשלחה לחברי הכנסת על מנת שלפחות 25 מהם יסכימו לקיים דיון דחוף זה – זאת בהתאם לתקנון הכנסת הקובע כי בזמן פגרה יש לגייס מספר רב של ח”כים לצורך כך.

כפי שחשף מגזין קנאביס לראשונה השבוע כמעט 2,000 חולים נותרו ללא אספקת קנאביס רפואי כלל ועוד כ-2,500 שצפויים להישאר ללא קנאביס בשבועיים הקרובים.

“מדובר בתרופה המקלה על הסבל הנורא של החולים ואי קבלתה, מסיבות טכניות, היא עונש כבד מדי וגובל בהתעללות של ממש ב-2,000 החולים שחייהם כבר רווים בסבל רב,” כתבה ח”כ לוי לחברי הכנסת.

לדבריה “אם לא תתכנס הכנסת לדיון חירום במיידי, בקרוב יצטרפו עוד כ-2,500 חולים נוספים שמשתמשים בתרופה אל תוך מעגל הסבל.”

“משבר זה נובע מתקלה אירגונית חמורה במשרד הבריאות, שלא נערך כראוי לביקוש שהיה ידוע ולמרות התרעות שקיבל מראש,” הסבירה.

עוד היא הוסיפה כי “קשה שלא לחוש את האדישות והזלזול בחולים אלה ובצרכיהם מצד המערכת. בשל היקף הפגיעה וחוסר המענה המיידי שמוצע, אבקש את הצטרפותך המיידית לפניה ליושב ראש הכנסת על מנת שיכנס בדחיפות את הכנסת לדיון חירום בנושא.”

בימים אלו, במסגרת מערכת בחירות 2019, דורשת ח”כ לוי להתמנות לתפקיד שרת הבריאות הבאה של ישראל במקומו של סגן השר יעקב ליצמן.

השבוע השיבה מפלגתה של לוי, ‘גשר’, על שאלון ‘מדד הקנאביס’ הרשמי של מגזין קנאביס בו הביעה תמיכה מלאה בהסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

בנוסף מבטיחה המפלגה לקדם יוזמה לפיצוי כספי לנפגעי מדיניות הפללת צרכני הקנאביס ועוד – כל זאת כחלק מתכנית בריאות כוללת שתוצב כדרישה קואליציונית ותנאי כניסה לממשלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר