מרצ מנסים למשוך תומכי לגליזציה בעזרת גיל קופטש

בחירות 2019: מפלגת 'מרצ' מנסים למשוך בחזרה את קולות תומכי הלגליזציה בישראל על ידי סרטון חדש בו מופיעים מנהלי 'עלה ירוק' לשעבר בועז וכטל וגיל קופטש.

הודעת SMS נשלחה לפני שעה קלה למאות אלפי ישראלים ובה קישור לסרטון בו מופיעים הבדרן גיל קופטש ומייסד עלה ירוק בועז וכטל – שניהם מביעים תמיכה במפלגת ‘מרצ’.

בסרטון מציגים עצמם וכטל וקופטש כנציגי עלה ירוק, על אף שהדבר נעשה ללא תיאום עם יו”ר המפלגה עד כה אורן ליבוביץ’ ובניגוד לעמדתו.

השניים טוענים בסרטון כי מפלגת מרצ היא לכאורה היחידה שקידמה לגליזציה לאורך השנים והיא זו שתמשיך את פועלה של עלה ירוק.

“מרצ היא הממשיכה של עלה ירוק מבחינת הלגליזציה,” הם אומרים. “כולם מתחזים לתומכי לגליזציה ורק מרצ פועלת בעניין כבר הרבה שנים, אז צריך להעביר להם את הקולות שלנו, הם סחים אבל אנחנו אוהבים סחים”.

סרטון זה מגיע ככל הנראה מבהלה של הנהלת מרצ לאור עזיבת תומכי הלגליזציה למפלגות אחרות, כולל למפלגת העבודה שאימצה את הרעיון לאחרונה וכן למפלגות קטנות אחרות גם במרכז וגם בימין המפה הפוליטית.

גם זה בטח יעניין אותך

רבים ממקבלי ההודעה טעו לחשוב כי מדובר בתמיכה מצדו של ליבוביץ’ יו”ר עלה ירוק עד כה, אך הדבר אינו נכון. התמיכה הינה אך ורק על ידי גיל קופטש שהיה יושב ראש המפלגה לפני עשור בשנת 2009.

יש לציין שבמפלגת מרצ כנראה טועים לחשוב כי תומכי עלה ירוק והלגליזציה הינם אנשי שמאל במהותם על אף שאין זה כך.

כמו כן מרצ הוסיפה את סעיף הלגליזציה למצע המפלגה לראשונה רק לפני כשבוע, כשעד כה התמיכה הרשמית היתה באי-הפללה בלבד.

“הניסיון למשוך קולות של תומכי לגליזציה מהימין למרצ הוא מגוחך וטפשי,” אומר למגזין קנאביס גורם המעורה בתחום הקנאביס בישראל והעדיף לא להיחשף. לדבריו “מרצ צריכה למשוך תומכי לגליזציה מגוש השמאל-מרכז שם המפלגה הגדולה ׳כחול לבן׳ לא מביעה תמיכה בנושא זה”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר