מרכז מחקר מיוחד לזני קנאביס ייפתח בבי"ח איכילוב

לראשונה ברפואה הציבורית בישראל מודיע המרכז הרפואי איכילוב על פתיחת מרכז מיוחד לחקר קנאביס. במרכז החדש מקווים מנהלי איכילוב להצליח לפתח זני קנאביס חדשים שיהיו מותאמים אישית לטיפול במחלות ייעודיות.

בית החולים איכילוב ת"א מקים מרכז לחקר הקנאביס ותרופות הקשורות למנגנון הפעולה שלו, ובכך הופך לגורם הראשון ברפואה הציבורית בישראל שעושה זאת.

בין יעדי המרכז החדש אתגר משמעותי שהוא אחת המטרות המרכזיות של מומחים בתחום הקנאביס בעולם: הניסיון להתאים זני קנאביס ספציפיים, או "מתכוני קנבינואידים", למחלה או בעיה בריאותית ספציפית.

סילביו בריל
בעבר נגד, היום בעד: ד"ר סילביו בריל

על פי איכילוב בכוונתם לקדם "תיאום בינלאומי של מחקרים קליניים המיועדים להעריך את הבטיחות והיעילות של תרכובות הקנאביס לטיפול במצב רפואיים שונים, לפתח הנחיות לטיפול במצבים רפואיים עם קנאביס וליזום שיתוף פעולה ואינטראקציה עם חברות קנאביס, סוכנויות אירופיות, רשויות רגולטוריות והאקדמיה".

בראש המרכז יעמוד ד"ר סילביו בריל, מנהל מכון כאב באיכילוב ואחד הותיקים בטיפול בקנאביס בישראל.

בעבר טען ד"ר בריל שקנאביס עלול לגרום לנזקים חמורים אך מאז שינה את עמדתו, החל לתמוך בטיפול זה ואף פירסם מחקרים שעסקו בהשפעת הקנאביס על מטופלי כאב ובעמדותיהם של רופאים כלפי השימוש בקנאביס לפנאי ורפואה.

לדברי ד"ר בריל: "בבית החולים שלנו יכולות ייחודיות לחקר השימושים הרפואיים בקנאביס ויישום תוצאות מחקרי קנאביס לטובת מטופלינו. אנחנו מתכוונים להוביל תחום זה לשלב הבא בו נוכל להתאים לכל מחלה את הזן המתאים ביותר עבורו".

עוד הוסיף ד"ר בריל כי "כרופא וחוקר שמטפל בקנאביס מזה שנים רבות, אני מאמין כי אין כל הבדל בין קנאביס ותרופות אחרות, הגיע הזמן לפיתוח של רפואת קנאביס מותאמת למטופל ומחלתו".

לדברי פרופ' אלי שפרכר, סמנכ"ל מו"פ במרכז הרפואי איכילוב ת"א: "המרכז ימשוך חוקרים מהארץ ומהעולם לקידום חקר מנגנון הפעולה של הקנאביס הרפואי, פיתוח על בסיס הבנה זו של פתרונות טיפוליים חדשים מבוססי קנאביס, והנגשת תוצרי המחקר לחולים שלנו במסגרת ניסויים קליניים. במקביל, קיימת חשיבות לא פחותה לנושאים נוספים לרבות, חינוך והכשרת הקהילה ובניית מסגרת רגולטורית לניסויים בקנאביס אשר תקל על התקדמות המחקר".

בנוסף מדגיש פרופ' שפרכר כי המרכז יקדם גם שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו"ל במטרה לתרגם את ההישגים מדעיים בתחום הקנביס והקנבינואידים למוצרים זמינים לציבור. 

פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי, מדגיש כי ההכנסות העתידיות מפעילות המרכז יושקעו  בבניית תשתיות מתקדמות, רכישת טכנולוגיות, הוספת מיטות, כ"א ותקנים למען החולים בישראל.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט