טוען...

“מריפואנה” – שיר לגליזציה צולם “מול משרד הבריאות”

צפו בקליפ לסינגל חדש בשם “מריפואנה” בו כועסים חברי להקת “המצליחנים” על משרד הבריאות ודורשים לקבל מריחואנה רפואית. הקליפ צולם מול חיקוי של בניין משרד הבריאות כאקט מחאתי. “רופאים מתייחסים לחולים שזקוקים לתרופה כאל סטלנים פוטנציאליים,ומקשים על קבלתה,” הם מסבירים.

הלהקה הישראלית “המצליחנים“, פרסמה השבוע (ג’) סינגל חדש בשם “מריפואנה” – שיר סאטירי העוסק ברצונם של שלושת חבריה לקבל אישור רפואי שיאפשר להם “לעשן בחסות החוק”.

השיר החדש מצטרף למספר שירי מחאה יצירתיים שכתבו חברי הלהקה, כמו “סימנים שאתה בעשירון הלא נכון”, “יאללה מותק מתגרשים” ועוד, וכן לשירי לגליזציה של להקות אחרות שפורסמו בשנים האחרונות כמו “זה עושה לי טוב” של שי ליבוביץ’, “שן שן שן” של לוקץ’ וגדי וילצ’רסקי, “גלידה ירוקה” של “סייקס פיקו”, או “Legal Eyes” של “הדג נחש” ואינפקטד משרום.

צפו:

“מתייחסים לחולים כמו לסטלנים”

“השיר נכתב במחאה על החוק הקיים, שמעמיד את הרופאים במצב בו הם חייבים להתייחס לחולים שזקוקים לתרופה כאל סטלנים פוטנציאליים, ומקשה על החולים את קבלתה,” מסביר אריק זילברמן, סולן הלהקה. “במקביל, מהצד השני עומדים אלה שמתייחסים לקנאביס כאל תרופת ההרגעה שלהם או כדרך בילוי מועדפת ומגלים שהאופציה היחידה שלהם לעשן היא לשקר לרופא.”

חברי הלהקה מותחים ביקורת לא רק על התנהלותם של משרד הבריאות והיחידה לקנאביס רפואי, אלא על המדיניות ה”אנטי-ירוקה” הכללית והמצב שנוצר בגללה במדינה. לדבריהם, החוק הקיים ישן ולא רלוונטי לחברה של היום, ויש לשנותו לטובת החברה כולה.

“כמה חולה בן אדם צריך להיות לפני שהוא מקבל תרופה, ומה עם רפואה מונעת?” הוא שואל, ומוסיף לסיכום, “שינוי קטן של החוק יכול לרפא המוני אנשים חולים מהמחלה, והמונים אחרים שלא חולים מהפארנויה שלהם ממשטרה.”

ראו עוד:
10 קלאסיקות רגאיי שהפכו להמנוני לגליזציה‎
10 דברים שכיף לעשות אחרי עישון מריחואנה
סטינג: “סמים הם כלי ליצירתיות וצריכים להיות חוקיים”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר