דו”ח של האו”ם: מריחואנה – הסם הנפוץ ביותר בעולם

דו”ח חדש של האו”ם מצא כי קנאביס הוא הסם הנפוץ ביותר. מריחואנה וחשיש מיוצרים, נסחרים ונצרכים יותר מכל סם אחר בעולם

במריחואנה משתמשים בין 119 ל-224 מיליון צרכנים בוגרים (מעל גיל 18) בכל העולם ולא נראה שהפופולריות של הצמח יורדת על אף המלחמה העיקשת מצד הרשויות. הדו”ח קובע עוד כי קנאביס נצרך בכל מדינות העולם וגדל ברובן המוחלט, וכן כי אחוז השימוש בו לא השתנה באזור צפון אמריקה והתרחב ונפוץ יותר באזור מרכז ודרום אפריקה ואסיה. השימוש בקנאביס נפוץ ביותר באוסטרליה וניו-זילנד כשלמקום השני והשלישי הגיעו ארה”ב וקנדה, ולאחריהן ספרד, צרפת, איטליה, צ’כיה, ניגריה, זמביה ומדגסקר.

עוד קובע הדו”ח כי אופי צריכת הקנאביס באירופה משתנה וכי חלה ירידה בפופולריות של החשיש ונרשמה עלייה בפופולריות של המריחואנה בצורתה המקורית (פרחים). באפגניסטן הפך הקנאביס ליבול הנפוץ ביותר כשעקף את גידולי הפרג. שוק זרעי המריחואנה גדל אף הוא והיום ישנן מעל 200 חברות שונות המוכרות זרעי מריחואנה באינטרנט.

מריחואנה - הסם הנפוץ ביותר בעולם

הדו”ח מספר עוד כי איכות הקנאביס השתבחה בשנים האחרונות בעיקר במדינות המפותחות. הפופולריות של גידולים הידורפוניים (היידרו) – שיטה בה מגדלים את הצמחים על מצע של מים ללא אדמה (ולא כמו שמספרים העיתונאים בישראל) – גורמת לכך שגידול מריחואנה נפוץ יותר כגידול ביתי וכן בעל השפעה חזקה יותר על המשתמש.

הדו”ח גם מזהיר בנוגע לפופולריות הגואה של הקנאביס הסינטטי וסמים כימיים אחרים המנסים לחקות את השפעתה של המריחואנה ומכילים חומרים שאינם מוכרים ועלולים להזיק לבריאות.

להלן הדו”ח:

http://www.unodc.org/documents/data-and-analysis/WDR2012/WDR_2012_web_small.pdf

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר