מצעד החיים: על כסא גלגלים וג’וינט – אל ביתה של ציפי לבני

“אני מיואש לגמרי ואעשה מה שצריך לעשות כדי לעורר את המדינה הרדומה הזאת,” אומר אריאל קשת, חולה מטופל בקנאביס רפואי אשר מתכוון לצאת למסע על כסא גלגלים – כל הדרך מבי”ח אברבנאל דרך נתיבי איילון ועד לביתה של שרת המשפטים ציפי לבני.

“ביום חמישי בבוקר ה-2.1 אגיע לקחת את אספקת הקנאביס החודשית שלי ואצא למסע על כסא גלגלים כל הדרך מבי”ח אברבנאל, דרך נתיבי איילון, ועד לביתה של ציפי לבני,” כך הודיע אריאל קשת, חולה המטופל בקנאביס רפואי והחליט שנמאס לו מהקשיים איתם נאלצים חולים בישראל להתמודד וממערכת הבריאות שאינה מתפקדת. “יש לי רגעים קטנים של אושר עם החברה, אבל חוץ מזה – זה מרגיש כמו מלחמה.”

אריאל קשת
אריאל קשת

קשת, שבגיל 4 חלה בתסמונת המשתקת גיאן-בארה וכיום הוא משותק בכפות רגליו, נאלץ בתקופה האחרונה להתמודד עם מלחמות בכל החזיתות. הוא אינו מקבל את ההעלאה במינון התרופה שנגמרת לו לפני סוף החודש, לא מאשרים לו טיפול במרפאת כאב הקרובה לביתו והוא אפילו נאלץ לעמוד מול בית המשפט שמכריח אותו להגיע להישפט על החזקת קנאביס – שהיום מקבל באישור – כל הדרך מעכו עד לאילת, ועל אף מגבלות התנועה הקשות שלו.

“אבל זה לא רק הסיפור שלי,” הוא אומר ומציין את מאבקו של אלי קובלון (מפרידים את אלי מהעמוד), בחור בן 30 מחולון אשר עלה לכותרות בימים האחרונים לקראת וועדת סל התרופות כשפתח בקמפיין ובו דרש שיכניסו את תרופת ה’נאוטקס’ לסל התרופות – התרופה היחידה שיכולה להציל את חייו. “כל המערכת כאן רקובה מהיסוד. במקום לעזור לנו המדינה רק מערימה עוד ועוד קשיים, ביורוקרטיה, סירובים ושקרים.”

מתוך ייאוש מוחלט מהמערכת, שנראה שעושה הכל כדי להערים עליו עוד ועוד קשיים, החליט אריאל לצאת ביום ה’ הקרוב, 2.1, למסע על כסא גלגלים, כל הדרך לביתה של שרת המשפטים ציפי לבני. “אני רוצה צדק,” הסביר את הכתובת למסע וסיפר שכבר היה אצל מנכ”ל משרד הבריאות ואף גר חודשיים מתחת לביתה של יעל גרמן. “אפילו ההפגנה הגדולה שעשינו בכיכר לא עזרה בכלום. לא נשאר לי עוד לאן ללכת…”

אריאל מתכוון להגיע בבוקר יום ה’ עם בת זוגו לי לבי”ח אברבנאל, בכדי לקחת את ההקצבה החודשית של הקנאביס הרפואי אותו הוא מקבל ברשיון. משם הם יצאו בליווי תומכים, דרך כביש איילון, לכיוון ביתה של שרת המשפטים ציפי לבני ברח’ ניסן כהן 8 שברמת החייל, ת”א. “בשביל מה לי לחכות עכשיו עוד שבועיים עד ששוב תיגמר לי התרופה? אני מיואש לגמרי, לא נותרה לי ברירה.”

אריאל קשת ולי פרי
“רגעים קטנים של אושר” – אריאל עם בת זוגו לי

אריאל סיפר עוד על ההפגנה שנערכה בעקבות החלטת משרד הבריאות להפסיק את חלוקת עוגיות הקנאביס למטופלים החל מה-1.1, שבה השתתף גם הוא. “לא יצא מההפגנה כלום,” אמר. “משרד הבריאות מזלזל בחולים בישראל, מוליך שולל ומשקר – אין דין וחשבון לאף אחד. אני מיואש מהמדינה הזאת.”

“אני אצא על כסא גלגלים לביתה של שרת המשפטים עם הקצבת הקנאביס החודשית שלי,” הוא חוזר. “אגיד לה שזה לא מספיק רק לומר בטלוויזיה ‘אני בעד קנאביס רפואי’ – צריך לעשות מעשה! אנחנו צריכים את עזרתה!”

על ההחלטה לעשות את המסע דווקא דרך נתיבי איילון אמר אריאל: “אני רוצה שכולם יראו מה קורה כאן. בטלוויזיה השרה ופקידי משרד הבריאות אומרים מה שהם רוצים. אני רוצה שיקשיבו גם לי.”

בינתיים כבר הספיקו חברים ותומכים לפתוח דף אירוע בפייסבוק ובו הם קוראים לאלו המזדהים עם המאבק להצטרף אליהם למסע. “גם אם אף אחד לא יבוא – אני ולי יוצאים לדרך,” מבטיח אריאל.

להצטרפות לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

ראו גם: ליל הבאנגים הגדול – מעשנים קנאביס בכנסת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר