מצווה בע”מ: חברת ה’אדיבלס’ הכשרה הראשונה בעולם

להתפרנס מייצור ‘אדיבלס’ (מוצרי מזון מועשרים ברכיבי קנאביס) אינו דבר אופייני לאף אדם, בטח לא לאם יהודייה אורתודוקסית. אך זה בדיוק מה שבחרה שפרה קליין לעשות לאחר שחוותה סיפור הצלחה בטיפול עם קנאביס בשניים מילדיה. כעת קליין מנהלת את חברת ה’אדיבלס’ הכשרה הראשונה בעולם.

שפרה קליין היא אם לארבעה ילדים וחברה בקהילת ליבוביץ’ האולטרה אורתודוקסית בלוס אנג’לס, שהפכה ליצרנית מוצרי ‘אדיבלס’ (מוצרי מזון המועשרים ברכיבי קנאביס) כשרים תחת מותג חדש בשם חברת “מצווה” (Mitzva Herbal co).

קליין השתמשה לראשונה בקנאביס על מנת לטפל בשניים מילדיה אשר הינם בעלי צרכים מיוחדים. ביתה בת ה-11 עם תסמונת ADHD (הפרעת קשב וריכוז) ובנה בן ה-12 החי עם אוטיזם לא קל.

שפרה קליין
שפרה קליין וה’אדיבלס’ של חברת “מצווה”

בתחילה, כטיפול בבעיות הבריאותיות שלהם, נטלו שני ילדיה מגוון סוגים שונים של תרופות פסיכיאטריות שגרמו להם לסבל ולתופעות לוואי משתקות. “חשבנו שחייבת להיות אלטרנטיבה,” אמרה קליין בראיון לאתר ‘Forward’.

לאחר שהעמיקה בנושא הטיפול בקנאביס, צפתה בכתבות בתקשורת ושמעה עדויות מהורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים שהשתמשו בטיפול זה עם ילדיהם, החליטה קליין לתת לילדיה קנאביס רפואי. התוצאות, היא אומרת, לא היו דבר מלבד נס.

ההצלחה של הטיפול בילדיה הובילה את קליין להקים את החברה Mitzva Herbal Co, חברה לייצור מוצרי קנאביס אכילים (‘אדיבלס’) וכשרים, באישור האיחוד האורתודוקסי (OU).

זוהי החברה הראשונה אשר מייצרת מוצרי מזון מועשרי קנאביס הכשרים ב-100% ומאושרים על ידי ארגון הכשרות הגדול בעולם.

מגמת השינוי בקהילה החרדית בנושא הקנאביס צוברת תאוצה כשבעת האחרונה אנו עדים למספר עולה של חברות שבדומה לחברתה של קליין מבקשות לקבל הכשר רשמי.

אחד מהאירועים אשר סימלו את תחילת המגמה הייתה פסיקתו של הרב המוערך חיים קנייבסקי בשנה שעברה, בה קבע כי קנאביס רפואי אשר גדל בצורה מפוקחת הוא כשר לפסח ובירך את עלי הצמח.

מקור השם של חברת “מצווה” הוא בחלקו טכני ובחלקו רוחני, מסבירה קליין. “קנאביס הוא צמח, אז רצינו לשים את המילה Herb (צמח) בשם. המילה ‘Mitzva’ (מצווה) מגיעה מתוך הרגשת המחויבות החברתית לחלוק את ההצלחה ואת הטיפול משנה החיים. כיצד אנו יכולים לשמור זאת לעצמנו?”

המוצרים שקליין מייצרת מכילים כמות קטנה יחסית של החומר הפעיל בקנאביס, כמות של 2-10 מ”ג THC המיועדת לצריכה מבוקרת של הקנאביס ולא לשימוש פנאי.

בראוניז של קליין
הבראוניז של קליין, מינון THC נמוך

“אנחנו מעוניינים להעניק שירות לאנשי בעלי צרכים רפואיים,” הסבירה הוסיפה כי “מישהו שמחפש ‘high’ מיידי לא יהיה מעוניין במוצר שלנו היות והמינון שלנו הוא רפואי”.

המינון במוצרים שקליין מייצרת דומה לזה שנצרך בשיטת המיקרו-מינון (Micro-Dosing), שיטה בה צורכים קנאביס בכמויות קטנות על מנת להנות מהסגולות הרפואיות מבלי לחווה השפעה פסיכואקטיבית.

בעקבות הצלחת מוצריה והביקוש הרב, קליין תתחיל למכור את מוצריה ב-28 חנויות קנאביס ברחבי קליפורניה. עד כה המוצרים היו זמינים רק לקהל לקוחות קטן ואקסקלוסיבי, כעת תעבור החברה לייצר במתקן גדול יותר אשר יאפשר להרחיב את היקף הפעילות שלה.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי